Kompleks West Station przy dworcu Zachodnim oddany do użytku

2017.08.29

Miesiąc przed planowanym terminem oddany został do użytku kompleks biurowy West Station, który jest wspólną inwestycją HB Reavis, PKP S.A. oraz Xcity Investment.

Warszawski kompleks West Station oferuje 68 500 metrów kwadratowych nowoczesnej powierzchni biurowej klasy A. Inwestycja składa się z dwóch 14-kondygnacyjnych biurowców oraz nowego budynku dworcowego od strony Alei Jerozolimskich.

Pierwszy z budynków został już skomercjalizowany w 100 proc., a drugi biurowiec, którego budowa właśnie się zakończyła, pozyskał już najemców na ponad połowę dostępnej powierzchni.

Na jednym z pieter o powierzchni 2 576 mkw. swoje biuro otworzy firma naukowo-technologiczna Merck. Do budynku wprowadzą się również: Loan Me (1 620 mkw.), MoneyGram Payment Systems Poland (1 300 mkw.) oraz firma Schreder. Powiększy się natomiast biuro Diebold Nixdorf, która już wcześniej wynajęła w West Station II 9 715 mkw. Właściciele firmy zdecydowali się dobrać kolejne 1 400 mkw. Ponadto, w pierwszym budynku 440 mkw. wynajęła PM Group Polska - firma projektowa i zarządzająca realizacją inwestycji.

Łącznie w kompleksie West Station będzie mogło pracować około siedem tysięcy osób. Na parterze inwestycji znajdują się lokale usługowe, w tym restauracja WARS, kawiarnia Costa Coffee, piekarnia Gorąco Polecam Nowakowski czy sklep Carrefour Express.

Projekt architektoniczny warszawskiego kompleksu, który posiada certyfikat ekologiczny BREEAM Interim na poziomie Excellent, przygotowała pracownia FS&P Arcus

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.