Dobiega końca budowa biurowca Q22


2016.02.16
Autor: Urbanity.pl
Zgodnie z harmonogramem przebiega budowa warszawskiego biurowca Q22 u zbiegu alei Jana Pawła II i ulicy Grzybowskiej. Teren budowy opuścił właśnie ostatni, ponad 220-metrowy żuraw, który był jednym z najbardziej rozpoznawalnych elementów tej warszawskiej inwestycji.

Ponad 220-metrowy żuraw wykorzystywany był przy pracach konstrukcyjnych od marca 2014 roku i dysponował zasięgiem roboczym do 45 metrów, a jego udźwig to 12 ton. Wraz z usunięciem żurawia, zakończyły się prace elewacyjne na parterze obiektu. Rozpoczął się montaż drzwi obrotowych.

Dobiegają również końca prace elewacyjne na pozostałych częściach wieżowca Q22. Jeszcze w tym miesiącu zakończyć się mają prace związane z głównymi systemami instalacyjnymi i rozpoczną się rozruchy. W przyszłym miesiącu, wykonawca inwestycji przystąpi do prac związanych z zagospodarowaniem terenu wokół budynku.

Równolegle trwa komercjalizacja części biurowej obiektu. Swoje siedziby w biurowcu będą miał taki firmy jak: Deloitte, Allegro ze spółką zależną PayU, Linklaters, William Demant, Vestor Dom Maklerski oraz Citi Handlowy.

Wieżowiec Q22 to 155-metrowy obiekt biurowy, który znajduje się przy skrzyżowaniu al. Jana Pawła II oraz ul. Grzybowskiej. Biurowiec dostarczy na warszawski rynek ponad 50 tys. mkw. powierzchni najmu. W Q22 powstanie ogromne, reprezentacyjne przeszklone lobby, a na czternastym piętrze mieścić się będzie m.in. centrum konferencyjne oraz klub fitness. Piętro 1. zostało zagospodarowane pod część restauracyjną.

Pod budynkiem znajduje się 5-kondygnacyjny parking samochodowy na 348 stanowisk. Zakończenie budowy ma nastąpić na początku drugiego kwartału tego roku. Inwestorem jest firma Echo Investment, a za projekt architektoniczny odpowiada biuro Kuryłowicz & Associates.

Inne wiadomości o Q22, Autorska Pracownia Architektury Kuryłowicz & Associates, Echo Investment

Komentarze


  • duch
    Gość
    2016-02-16 10:36:30
    ładny, mógłby być wyższy.

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.