Dobiega końca budowa biurowca Q22
Zgodnie z harmonogramem przebiega budowa warszawskiego biurowca Q22 u zbiegu alei Jana Pawła II i ulicy Grzybowskiej. Teren budowy opuścił właśnie ostatni, ponad 220-metrowy żuraw, który był jednym z najbardziej rozpoznawalnych elementów tej warszawskiej inwestycji.
Ponad 220-metrowy żuraw wykorzystywany był przy pracach konstrukcyjnych od marca 2014 roku i dysponował zasięgiem roboczym do 45 metrów, a jego udźwig to 12 ton. Wraz z usunięciem żurawia, zakończyły się prace elewacyjne na parterze obiektu. Rozpoczął się montaż drzwi obrotowych.
Dobiegają również końca prace elewacyjne na pozostałych częściach wieżowca Q22. Jeszcze w tym miesiącu zakończyć się mają prace związane z głównymi systemami instalacyjnymi i rozpoczną się rozruchy. W przyszłym miesiącu, wykonawca inwestycji przystąpi do prac związanych z zagospodarowaniem terenu wokół budynku.
Równolegle trwa komercjalizacja części biurowej obiektu. Swoje siedziby w biurowcu będą miał taki firmy jak: Deloitte, Allegro ze spółką zależną PayU, Linklaters, William Demant, Vestor Dom Maklerski oraz Citi Handlowy.
Wieżowiec Q22 to 155-metrowy obiekt biurowy, który znajduje się przy skrzyżowaniu al. Jana Pawła II oraz ul. Grzybowskiej. Biurowiec dostarczy na warszawski rynek ponad 50 tys. mkw. powierzchni najmu. W Q22 powstanie ogromne, reprezentacyjne przeszklone lobby, a na czternastym piętrze mieścić się będzie m.in. centrum konferencyjne oraz klub fitness. Piętro 1. zostało zagospodarowane pod część restauracyjną.
Pod budynkiem znajduje się 5-kondygnacyjny parking samochodowy na 348 stanowisk. Zakończenie budowy ma nastąpić na początku drugiego kwartału tego roku. Inwestorem jest firma Echo Investment, a za projekt architektoniczny odpowiada biuro Kuryłowicz & Associates.
Ponad 220-metrowy żuraw wykorzystywany był przy pracach konstrukcyjnych od marca 2014 roku i dysponował zasięgiem roboczym do 45 metrów, a jego udźwig to 12 ton. Wraz z usunięciem żurawia, zakończyły się prace elewacyjne na parterze obiektu. Rozpoczął się montaż drzwi obrotowych.
Równolegle trwa komercjalizacja części biurowej obiektu. Swoje siedziby w biurowcu będą miał taki firmy jak: Deloitte, Allegro ze spółką zależną PayU, Linklaters, William Demant, Vestor Dom Maklerski oraz Citi Handlowy.
Pod budynkiem znajduje się 5-kondygnacyjny parking samochodowy na 348 stanowisk. Zakończenie budowy ma nastąpić na początku drugiego kwartału tego roku. Inwestorem jest firma Echo Investment, a za projekt architektoniczny odpowiada biuro Kuryłowicz & Associates.
Najnowsze wiadomości
-
2026-06-27 13:05:51
Nowe perony, tunel i windy. Stacja Białystok po kompleksowej przebudowie
-
2026-06-26 14:27:06
Finał wielkiej metamorfozy centrum Warszawy. Efekty są już dobrze widoczne
-
2026-06-26 11:54:59
Tak zmienia się historyczna zajezdnia w Poznaniu. Powstają mieszkania, restauracje, foodhall
-
2026-06-26 10:44:18
Budimex przejął teren pod realizację fundamentów nowego lotniska pomiędzy Łodzią a Warszawą
-
2026-06-26 06:43:16
W Łodzi trwają przygotowania do drążenia najdłuższego tunelu kolejowego w Polsce
-
2026-06-25 10:15:35
Dawna Galeria Lubelska zmienia się w nowoczesny kompleks handlowo-rekreacyjny
-
2026-06-25 10:00:55
Globalna firma technologiczna wybrała 10-piętrowy biurowiec w centrum Wrocławia
-
2026-06-25 09:13:09
Nad Odrą rusza kolejny etap dużego projektu. Powstanie także tunel pod linią kolejową
-
2026-06-25 07:58:14
Supersam kończy ważny etap modernizacji. Otwarto nową przestrzeń dla klientów
-
2026-06-25 07:09:59
Barcelona i Glasgow na Bemowie. Nowy etap inwestycji przy stacji II linii metra