Deweloper z Trójmiasta z atrakcyjną działką na Powiślu. Powstanie inwestycja z segmentu premium


2022.04.14
Autor: Urbanity.pl
Trójmiejski deweloper stał się nowym właścicielem działki w historycznej części Powiśla, sąsiadującej m.in. z jednym z największych parków w Warszawie.

Koleje Mazowieckie oficjalnie podpisały dziś umowę z trójmiejskim deweloperem Moderna Holding na zakup nieruchomości przy ulicy Solec 57 na Powiślu. Koleje były właścicielem terenu od 2014 roku, kiedy zakupiły go od Urzędu Marszałkowskiego. Na działce znajdowała się siedziba Mazowieckiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli.

Teren przy ulicy Solec ma bogatą historię. Dawniej znajdował się tutaj punkt rozładunkowy na szlaku solnym, na przecięciu pięciu szlaków handlowych, pamiętający początki starej Warszawy. Solec to ulica łącząca niegdyś Starą Warszawę z Solcem, który w końcu XIV w. został podporządkowany jej jurysdykcji. Wzdłuż niej zabudowała się wieś Solec, zwany wówczas ze staropolskiego Szolcem. Oprócz drewnianych domów mieszkalnych znajdowały się przy nim liczne składy i magazyny oraz żupy solne.

XVIII wiek to początki dzielnicy przemysłowej, a już w połowie XIX wieku zabudowa Solca składała się z 43 kamienic i domów murowanych oraz 23 drewnianych. W tym czasie czynna była także przystań, z której przeprawiano się łodziami na Saską Kępę. Około 1910 roku powstał wiadukt mostu Poniatowskiego, a w latach trzydziestych - wiadukt kolejowej linii średnicowej.

Obecny Solec to spuścizna po dawnej osadzie. To tutaj rozciąga się jeden z największych parków Warszawy im. Marszałka Edwarda Rydza-Śmigłego

Moderna Holding planuje przy ulicy Solec 57 realizację projektu mieszkalno-usługowego w segmencie premium. Trójmiejski deweloper ma na swoim koncie takie inwestycje jak: kamienica Moderna Powiśle czy budynek Banku Polskiego w centrum Gdyni.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.