Deweloper wybuduje i wyposaży szkołę na warszawskim Służewcu

2021.04.12

Echo Investment zrealizuje w warszawskiej biurowej dzielnicy nowoczesną szkołę podstawową, w której będzie się mogło uczyć prawie 300 uczniów z klas 1-3.

W zamierzeniu dewelopera jest wprowadzenie do biznesowego zagłębia nowej jakości: mieszkania otoczone zielenią, z dodatkowymi funkcjami pozwalającymi tu wygodnie żyć, mieszkać i pracować. Szkoła jest elementem większego założenia. Echo Investment planuje w miejsce najstarszych budynków biurowych przy ul. Wołoskiej wybudować nowoczesny kompleks budynków z mieszkaniami na sprzedaż i na wynajem, które w parterach zapewnią sklepy i podstawowe usługi.

Przy ulicy Konstruktorskiej zrealizowana zostanie szkoła podstawowa, którą na swój koszy wybuduje i wyposaży deweloper. Projekt przygotowała pracownia WWAA we współpracy z Buro Happold. Koszt inwestycji szacowany jest na około 20 mln zł.

Szkoła rozplanowana została jako rozłożysty, niski budynek o dwóch kondygnacjach. Będzie miała 12 sal lekcyjnych i pięć sal do prowadzenia lekcji tematycznych czy do integracji sensorycznej

Zaprojektowaliśmy otwarty plac wejściowy, który może spełniać funkcję centrum sąsiedzkiego. Bezpośrednio z placu można się dostać do ogólnodostępnej biblioteki lub, poprzez główne wejście, do bloku pomieszczeń sportowych. Hol wejściowy wraz z otwartą stołówką, poza godzinami pracy szkoły, mogą być miejscem debat czy spotkań lokalnej społeczności. Chcemy tę szkołę wyeksponować i podkreślić jej znaczenie dla dzielnicy – mówi Natalia Paszkowska z pracowni WWAA, współtwórczyni projektu.

Projekt przewiduje także dwa dodatkowe placyki: zielony ogródek uprawny, w którym można będzie prowadzić praktyczne zajęcia z przyrody, oraz przestrzeń „przedłużającą” hol. Na działce powstanie również dziki zakątek zieleni – miejsce z minimalną ingerencją człowieka, z którego korzystać będą mogły małe miejskie zwierzęta, jak owady, krety, czy jeże.

Budynek nowej szkoły na Służewcu został tak zaprojektowany, aby mógł w przyszłości zostać rozbudowany do rozmiarów placówki ośmioklasowej. Echo Investment zapowiedziało, że jest gotowe przystąpić do budowy jeszcze w tym roku, a otwarcie nowej placówki miałoby nastąpić na rok szkolny 2023/2024.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.