Deweloper na własny koszt wybuduje szkołę na Służewcu


2021.06.10
Autor: Urbanity.pl
Echo Investment otrzymało pozytywną opinię Miejskiej Komisji Ładu Przestrzennego dotyczącą budowy nowoczesnej szkoły podstawowej na warszawskim Służewcu.

Nowa szkoła podstawowa dla 300 uczniów powstanie na działce przy ulicy Konstruktorskiej na Służewcu i stanowiła będzie część projektu mieszkaniowego Echo Investment w tym miejscu.

Szacunkowa wartość tej inwestycji to ok. 20 mln zł i ma być zrealizowana w ciągu dwóch lat. Szkoła zostanie wybudowana i wyposażona ze środków Echo Investment i poza realizacją programu edukacyjnego, w godzinach pozalekcyjnych będzie mogła służyć aktywności lokalnej społeczności. Dodatkowo budynek został tak zaprojektowany, aby była możliwość jego rozbudowy w przyszłości.

Za projekt architektoniczny odpowiada biuro WWAA. Prace budowlane ruszą jeszcze w tym roku, a otwarcie nowej szkoły na Służewcu zaplanowano na rok szkolny 2023/2024.

Szkoła podstawowa jest inwestycją towarzysząca projektu mieszkaniowego Echo Investment. Deweloper wybuduje osiedle budynków wielorodzinnych, zagospodaruje również dwa skwery odchodzące od parku liniowego przy ul. Suwak i park wzdłuż ul. Wołoskiej. Na terenie planowanej inwestycji powstaną łącznie 3 ha zieleni.

Komentarze


 • Lol
  Gość
  2021-06-10 10:59:33
  Jak widać deweloper nieźle ogolił jeleni w swoich inwestycjach mieszkalnych q teraz próbuje się wykpić podatkowo wrzucając sobie budowę szkoły w koszty ;)

  W każdym razie godne pochwały że buduje szkole pomimo że jest to podyktowane korzyściami podatkowymi. Inni wyprowadziliby na lewo zagranicę

 • Fukman
  Gość
  2021-06-10 13:45:27
  Nie wiem czy korzysci podatkowe ale jednk jest pewne, nie na koszt dewelopera tylko jego klientow.

 • Omg
  Gość
  2021-06-10 22:08:50
  Co wy gadacie? 10.06 na radzie warszawy projekt echo zostal ODRZUCONY !!!! Na razie nie wiadomo czy cos tam powwstanke

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.