Coraz bliżej rozpoczęcia budowy wieżowca Skyliner

2016.07.13

W rozmowie z portalem Propertynews.pl, inwestor warszawskiego projektu Skyliner zdradza, że firma niebawem podpisze umowę z generalnym wykonawcą inwestycji. Obecnie na działce przy ulicy Prostej trwają prace podziemne.

Inwestor wieżowca Skyliner - firma Karimpol - posiada już wszystkie niezbędne pozwolenia, aby móc rozpocząć budowę. Do tej pory wykonane zostały prace podziemne polegające na wkopaniu w grunt ścian szczelinowych. Obecnie inwestor jest na etapie wyłonienia generalnego wykonawcy, który wybuduje część naziemną wieżowca.

Skyliner będzie prawie 200-metrowym budynkiem biurowym z skybarem o powierzchni 798 mkw. zlokalizowanym na wysokości 165 metrów. Budynek będzie miał 94 000 mkw. powierzchni całkowitej, z czego 43 633 mkw. zajmą pomieszczenia biurowe, a 3000 mkw. zostanie przeznaczonych pod lokale handlowo-usługowe. Wieżowiec oferujący biura w standardzie technicznym klasy A będzie realizowany etapowo.

Inwestorem Skyliner'a jest firma Karimpol Polska, a za projekt architektoniczny odpowiada pracownia APA Wojciechowski. Wykonawcą ścian szczelinowych o średniej głębokości 33 metrów była firma Warbud.

Źródło: Propertynews.pl

Komentarze


  • Sebo butelka
    Gość
    2017-02-13 05:32:29
    A skyliner i spectrum to jedno i to samo?

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.