Centrum Stomatologiczne w Warszawie w rękach Warbudu

2017.09.07

Warbud został wybrany na generalnego wykonawcę Uniwersyteckiego Centrum Stomatologii WUM, które będzie największą inwestycją w branży stomatologicznej od lat. Nowa placówka zostanie uruchomiona w 2019 roku.

Uniwersyteckie Centrum Stomatologiczne Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego powstanie na działce przy ulicy Żwirki i Wigury. Powierzchnia całkowita obiektu wyniesie 18 761 metrów kwadratowych, z czego powierzchnia netto to 16 777 mkw.

W ramach podpisanej umowy, firma Warbud wybuduje obiekt UCS oraz wyburzy budynek dydaktyczny i zagospodaruje teren. Na realizację zadania wykonawca ma 23 miesiące od momentu podpisania umowy.

Centrum Stomatologii w Warszawie będzie miało pięć kondygnacji naziemnych i dwie podziemne, w której znajdzie się garaż i niezbędna infrastruktura towarzysząca. Na parterze budynku znajdzie się Zakład Radiologii Stomatologicznej Szczękowo-Twarzowej, Poradnia Stomatologiczna oraz Zakład Stomatologii Zintegrowanej.

Pierwsze piętro zagospodarowane zostanie pod Zakład Stomatologii Zachowawczej z Endodoncją oraz Zakład Chirurgii Stomatologicznej. Powyżej zaplanowano Zakłady Stomatologii Dziecięcej oraz Chorób Błony Śluzowej i Przyzębia. Katedrę Protetyki Stomatologicznej oraz Laboratorium Protetyki znajdzie się na trzecim piętrze, zaś część administracyjno-biurowa, aula, bufet, Zakład Higieny Stomatologicznej oraz Zakład Ortodoncji na piętrze czwartym.

Za projekt architektoniczny odpowiada pracownia ARCHIBIS z Kielc.

Źródło: Urbanity.pl

Inne wiadomości o Uniwersyteckie Centrum Stomatologii WUM, Warbud, Biuro Architektoniczno-Wykonawcze Archibis

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.