Biurowiec w duńskim stylu powstanie na Mokotowie

2018.05.07

Generalnym wykonawcą warszawskiego biurowca DSV zostało konsorcjum firm Fundamental Group i FineTech Construction. Inwestycja powstanie według koncepcji sławnego duńskiego biura PLH Arkitekter A/S.

Biurowiec DSV będzie 7-kondygnacyjnym, nowoczesnym budynkiem biurowym, który zaoferuje biura w standardzie technicznym klasy A. Biurowiec zlokalizowany będzie na rogu ulic Marynarskiej i Taśmowej, w zagłębiu tzw. Mokotowa Przemysłowego.

Budynek, który będzie nową siedzibą korporacji DSV to łącznie około 33 000 metrów kwadratowych powierzchni najmu, na której docelowo pracowało będzie 1 500 osób. Inwestor zamierza ubiegać się o certyfikat BREEAM Very Good.

Warszawski projekt będzie miał przeszkloną elewację, natomiast element dekoracyjny będę stanowić przestrzenne aluminiowe panele zacieniające, które swoim trójkątnym kształtem podążają za słońcem, chroniąc przed nadmiernym operowaniem promieni słonecznych. Koncepcja architektoniczna biurowca DSV to otwarty projekt miejsca pracy zgodny z duńskim modelem - rozłożona na 6 piętrach i zaprojektowana wokół otwartego, centralnego atrium.

Parter budynku zostanie zagospodarowany pod lokale usługowe o łącznej powierzchni 1 100 mkw., na której otwarte zostaną m.in. klub fitness, kantyna, powierzchnie handlowe czy audytorium. W tej części biurowca znajdą się również sale konferencyjne, hol wejściowy z recepcją i kontrolą dostępu.

Powyżej dostępna będzie przestrzeń biurowca, a także stref relaksu z aneksami kawowymi. Na każdej kondygnacji znajdować się będzie aneks śniadaniowy, z możliwością wyjścia na taras. Pod obiektem zaplanowano 2-poziomowy garaż samochodowy i rowerowy wraz z pomieszczeniami technicznymi i pomocniczymi.

Autorem koncepcji budynku jest duńskie biuro PLH Arkitekter A/S. Projekt budowlany został opracowany przez pracownię APA Wojciechowski. Generalnym wykonawcą inwestycji jest konsorcjum firm FineTech Construction i Fundamental Group.

Źródło: Urbanity.pl

Inne wiadomości o Biurowiec DSV, APA Wojciechowski Architekci, Fundamental Group, FineTech Construction

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.