Biurowiec Varso z biurem szwedzkiej firmy informatycznej


2022.09.06
Autor: Monika Kiereś
Do biurowca Varso 2 przy Chmielnej w centrum Warszawy wprowadzi się szwedzka firma informatyczna Tink, dla której będzie to drugie biuro w Polsce - pierwszą siedzibą były Biura Koszyki w stolicy.

Tink to firma informatyczna ze Szwecji, która założona została w 2012 roku, a obecnie jest częścią Visa. Spółka zbudowała najprężniej działającą w Europie otwartą platformę bankową, oferującą narzędzia pozwalające zarówno dużym bankom, fintechom, jak i startupom budować przyszłość usług finansowych w całej Europie.

Szwedzi zdecydowali się na wynajem nowej przestrzeni w Warszawie. Firma zajmie 1 700 metrów kwadratowych powierzchni w biurowcu Varso 2, będącego częścią inwestycji Varso Place przy Chmielnej 73 w ścisłym centrum stolicy. Przeprowadzka do nowego biura rozpocznie się na przełomie tego roku. Zespół JLL przeprowadził Tink przez cały proces negocjacji oraz finalizacji transakcji.

Varso Place to kompleks wielofunkcyjny firmy HB Reavis, w sąsiedztwie Dworca Centralnego. Inwestycja oferuje biura, centrum innowacji, pasaż handlowo-usługowy, a także hotel. W skład Varso Place wchodzi najwyższy w Unii Europejskiej wieżowiec Varso Tower o wysokości 310 metrów.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.