Biurowiec na Mokotowie sprzedany za ponad 200 mln zł. Nowym właścicielem czeski fundusz


2023.03.31
Autor: Piotr Maślak
Nowoczesny biurowiec, będący częścią kompleksu wielofunkcyjnego Moje Miejsce firmy Echo Investment został sprzedany za prawie 45 mln euro (ok. 210 mln zł). Budynek, w którym swoje biura mają m.in. Tchibo, NetWorks, Boehringer Ingelheim czy Ekaterra znajduje się na warszawskim Mokotowie.

Moje Miejsce II w Warszawie znalazł nowego właściciela. Nowoczesny biurowiec na Mokotowie został kupiony przez Trigea Real Estate Fund, a wartość transakcji wyniosła prawie 45 mln euro, czyli około 210 mln zł. Drugi budynek biurowy wielofunkcyjnego projektu 'destination' należał do ogólnopolskiego dewelopera Echo Investment.

Trigea Real Estate Fund, czeski fundusz nieruchomości, który powstał w 2019 roku, jest obecnie jednym z najszybciej rozwijających się czeskich funduszy. Fundusz koncentruje się głównie na nieruchomościach komercyjnych, a w szczególności na biurowcach i obiektach handlowych. Trigea Real Estate Fund działa w Czechach i na Słowacji, ale planuje również rozszerzyć swoją działalność na inne regiony Europy Środkowo-Wschodniej.

Cieszymy się, że możemy kontynuować naszą współpracę z Trigea Real Estate Fund w Warszawie. To już nasza druga transakcja w ciągu 12 miesięcy, co tylko potwierdza wzajemne zaufanie i wspólną wizję rozwoju rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce – mówi Judyta Sawicka, Head of Investment & Divestment w Echo Investment.

Sprzedany biurowiec jest częścią wielofunkcyjnego kompleksu Moje Miejsce, który oferuje oprócz biur, także mieszkania oraz przestrzeń handlowo-usługową. Łącznie budynek biurowy to prawie 17 000 mkw. powierzchni do wynajęcia. Do grona najemców należą takie marki jak Tchibo, NetWorks, Boehringer Ingelheim czy Ekaterra.

Moje Miejsce to projekt mixed-use, który już w pełni działa i jest wykończony. Echo Investment zwróciło szczególną uwagę na stworzenie towarzyszącej infrastruktury oraz zagospodarowanie terenów zielonych. W ramach inwestycji oraz na terenach publicznych, wzdłuż ulic Dziekońskiego, Beethovena oraz Aignera, posadzono łącznie blisko 120 drzew. Biurowa część inwestycji wykorzystuje energooszczędne i proekologiczne rozwiązania oraz technologie, które wspierają zrównoważony rozwój. Otrzymane certyfikaty BREEAM potwierdzają zastosowanie tych rozwiązań. Projekt został opracowany przez biuro JEMS Architekci.

Firma Colliers, JLL i Greenberg Traurig doradzały sprzedającemu, natomiast Cushman & Wakefield i CMS pełniły rolę doradcy kupującego.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.