Biurowce HB Reavis zapełniają się najemcami

2017.08.02

Usługi finansowe, sektor medyczny, turystyka, e-commerce i Facility Management - firmy z kilku rożnych branż niebawem połączy lokalizacja ich nowych biur w stolicy Polski. W budynkach stworzonych w Warszawie przez HB Reavis - West Station, Gdański Business Center oraz Postępu 14 - od początku roku wynajętych zostało już ponad 35 000 mkw. powierzchni.

Ta liczba to już prawie trzy czwarte sukcesu osiągniętego przez HB Reavis w całym 2016 roku, który zakończyliśmy najlepszym wynikiem wśród deweloperów aktywnych w stolicy. Niedawne umowy z Astra Zeneca i Diebold Nixdorf były największymi na stołecznym rynku w pierwszym kwartale br. Cieszymy się, że w ostatnich tygodniach miejsca, które tworzymy, zostały docenione przez kolejne firmy


- mówi Karol Wyka, dyrektor ds. wynajmu w HB Reavis Poland.

Trzech nowych najemców zyskał właśnie kompleks West Station w Alejach Jerozolimskich. Wkrótce wprowadzi się tu eTravel - największa polska firma specjalizująca się w profesjonalnej obsłudze podróży służbowych dla firm (2 780 mkw.), Athlon Car Lease (blisko 600 mkw.) oraz Urgo Polfa Łódź - dostawca zaawansowanych rozwiązań w dziedzinie dermatologii i medycyny estetycznej oraz wyrobów medycznych i farmaceutyków (472 mkw.).

Prawie w całości wynajęty jest już budynek C w Gdański Business Center położony tuż obok stacji metra Dworzec Gdański. Od lipca stał się on siedzibą polskiego oddziału firmy De Lage Landen Leasing Polska (DLL). Jej pracownicy korzystać będą z 1 040 mkw. powierzchni na 1. piętrze budynku. W wyborze nowego biura DLL doradzała firma SkyWest. Ponadto, na 5. piętrze sąsiedniego budynku D znajdzie się biuro firmy Shoplo (720 mkw.) odpowiedzialnej za popularną platformę sprzedaży internetowej i wielokanałowej. W transakcji klienta reprezentowali eksperci Brookfield.

Nowego najemcę powita również Postępu 14. Do jednego z najnowocześniejszych i najbardziej "zielonych" budynków w biurowej części Mokotowa wprowadzi się Atalian. Wiodący europejski dostawca usług w zakresie Facility Management zajmie prawie 530 mkw. powierzchni na 7. piętrze. Najemcę wspierała międzynarodowa firma doradcza Knight Frank. Dodatkowo, swoje biuro w Postępu 14 o 113 mkw. powiększył największy najemca budynku - Samsung Electronics, który zajmuje w nim teraz łącznie 4 805 m2.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.