Atrakcyjna działka z niedokończonym budynkiem w Warszawie na sprzedaż

2020.10.20

Na sprzedaż wystawiona została działka przy ulicy Literackiej, na granicy Bielan i Żoliborza w Warszawie. Jej obecnym właścicielem jest spółka System Gazociągów Tranzytowych EuRoPol Gaz S.A.

Wystawiona nieruchomość przez spółkę System Gazociągów Tranzytowych EuRoPol Gaz S.A. ma powierzchnię 22 708 metrów kwadratowych i składa się z czterech działek, z czego dwie stanowią własność spółki, a 2 są w użytkowaniu wieczystym sprzedającego.

Teren przy ulicy Literackiej 7, na granicy dwóch warszawskich dzielnic Bielan i Żoliborza posiada pozwolenie na budowę budynku o charakterze biurowo-usługowym o całkowitej powierzchni użytkowej na poziomie około 35 000 mkw. Na działce znajduje się niedokończony budynek, którego realizacja zatrzymała się na stanie surowym częściowo zamkniętym. Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Warszawy dopuszcza tu zabudowę wielorodzinną.

W procesie sprzedaży właściciela wspiera firma Colliers International. Oferty można składać do 16 listopada 2020 o godz. 12.

Dostępność gruntów w atrakcyjnych lokalizacjach miejskich, pozbawionych wad prawnych i technicznych, jest dziś niezwykle niska. Biorąc to pod uwagę, działka przy ulicy Literackiej 7 należy obecnie do najciekawszych w Warszawie nieruchomości gruntowych w sprzedaży. Na pograniczu Żoliborza i Bielanach, gdzie jest zlokalizowana, intensywnie rozwija się tkanka mieszkaniowa, a wraz z nią infrastruktura usługowa i społeczna. Grunt usytuowany jest w bezpośredniej bliskości terenów zielonych, takich jak Fort Bema, Lasek na Kole czy Park Olszyna, a także centrów usługowo-handlowych. W Warszawie coraz trudniej znaleźć przestrzeń o podobnie wysokim potencjale inwestycyjnym – mówi Emil Domeracki, dyrektor Działu Gruntów Inwestycyjnych w Colliers International.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.