5 gwiazdek w dwóch warszawskich pałacach. Pierwszy w Polsce obiekt sygnowany przez Marriott Autograph Collection


2022.11.18
Autor: Bartosz Motorek
W centrum Warszawy odbyło się uroczyste otwarcie nowego pięciogwiazdkowego hotelu Verte mieszczącego się w zrewitalizowanych stołecznych pałacach - Szaniawskich i Branickich. To pierwszy obiekt w Polsce sygnowany marką Marriott Autograph Collection.

Pałace Branickich i Szaniawskich w Warszawie zostały wybudowane w XVIII wieku, jednak na przestrzeni lat kilkukrotnie zmieniały swoją funkcję. Przez ostatnie 8 lat trwała ich rewitalizacja.

W odnowionych pałacach na Starówce powstał pięciogwiazdkowy hotel z blisko 100 pokojami, który funkcjonuje pod nazwą Verte Autograph Collection sieci Marriott International. Projekt rewitalizacji obiektów to zasługa dr inż. arch. Marka Sietnickiego z SAS Studio, natomiast generalnym wykonawcą inwestycji była firma Budizol. Projekt wnętrz przygotowała pracownia Ewy Breymeyer-Darskiej i Rafała Darskiego.

Wnętrza butikowego hotelu Verte to połączenie stylu dawnej Warszawy z nowoczesnym twistem. Każdy z 94 pokoi hotelowych charakteryzuje odmienny wystrój. Hotel oferuje ponadto przestrzeń do spotkań, która mieści się w przeszklonym pawilonie oraz pałacowym ogrodzie, a także część gastronomiczną w postaci restauracji KUK, której szefem jest Maciej Majewski.

Jest to pierwszy w Polsce hotel marki Marriott Autograph Collection. Kolejny tego typu obiekt powstanie we Wrocławiu, w zrewitalizowanym Pałacu Hatzfeldów. Jest to inwestycja spółki Rafin.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.