362 mln zł za ponad 660 gotowych mieszkań w Warszawie


2022.08.01
Autor: Iwona Maślak
Jeden z największych podmiotów na europejskim rynku wynajmu instytucjonalnego mieszkań zakupił prawie 150 gotowych lokali mieszkalnych w ramach osiedla Moko Botanika na Służewcu. Jest to pierwsza część transakcji, dzięki której docelowo operator nieruchomości na wynajem kupi ponad 660 mieszkań.

Na początku 2021 roku Grupa Marvipol Development S.A. oraz Grupa Heimstaden Bostad zawarły jedną z pierwszych i największych transakcji sprzedaży pakietowej. Wiodący w Europie podmiot rynku wynajmu instytucjonalnego mieszkań podpisał przedwstępną umowę zakupu 668 mieszkań w ramach trzech inwestycji spółki Marvipol Development. Chodziło o projekty Moko Botanika - 417 lokali mieszkalnych i 6 usługowych, Unique Tower - 136 lokali mieszkalnych i 2 usługowe, a także Studio Okęcie - 94 mieszkania. Łączna kwota transakcji to 362 mln zł.

Finalizacja pierwszej części transakcji została dokonana 28 lipca br. Spółka z grupy Heimstaden stała się właścicielem 146 mieszkań warszawskiej inwestyci Moka Botanika za kwotę 77 mln zł.

Bardzo nas cieszy fakt nabycia pierwszej nieruchomości mieszkaniowej w Warszawie. Wychodzimy aktualnie z ofertą na rynek i już widzimy zainteresowanie najmem ze strony nowych klientów. W tych niepewnych czasach opłacało się związać z tak silnym partnerem jak Marvipol i z niecierpliwością czekamy na nowe wspólne projekty
powiedział: Stanislav Kubáček, który kieruje w Heimstaden zespołem odpowiedzialnym za przejęcia w regionie Europy Środkowo-Wschodniej i w Niemczech

Moko Botanika to osiedle budynków wielorodzinnych z częścią handlowo-usługową w parterze, zlokalizowane na działce przy ulicy Bokserskiej 54 na Służewcu, w południowo-zachodniej części Mokotowa. Za projekt architektoniczny odpowiada renomowana pracownia Kuryłowicz & Associates.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.