150-metrów warszawskiego Skylinera i rośnie

2019.12.13

Pozostało już tylko 45 metrów, aby wieżowiec Skyliner osiągnął swoją docelową wysokość. Konstrukcja inwestycji ma już 150 metrów.

Konstrukcja Skylinera osiągnęła 150 metrów wysokości. Generalny wykonawca zakończył już prace żelbetowe dla pięter powtarzalnych biurowych, a obecnie wykonuje podwójne piętro techniczne na kondygnacji +37 oraz + 38. Do końca realizacji konstrukcji Skylinera pozostało pięć pięter technicznych i finalna część, czyli 20-metrowa żelbetowa ściana tzw. pióropusz.

Można już podziwiać także szklaną elewację wieżowca, która sięga 30 piętra budynku. Wewnątrz Skylinera prowadzone są również prace wykończeniowe.

Aby móc ogrzewać budynek i tym samym realizować prace wewnętrzne w okresie zimowym, na 27 kondygnacji zamontowaliśmy tymczasowy dach. W przestrzeni pomiędzy 15 i 30 piętrem w zaawansowanym stadium znajdują się prace instalacyjne. Mamy też wykończone pierwsze łazienki oraz hol windowy. Jak prezentować się będą przyszłe wnętrza Skylinera przekonać się można na 23 kondygnacji, gdzie przygotowaliśmy showroom, a konkretnie finalny pokój biurowy z salą konferencyjną
powiedział: Piotr Pikuła, kierownik kontraktu Warbud S.A.

Skyliner, który powstaje przy Rondzie Daszyńskiego, jest obecnie największym projektem Grupy Karimpol w Europie Środkowo-Wschodniej. Inwestycja oferuje 43 800 mkw. powierzchni biurowej klasy A na 30 kondygnacjach. Inwestycja uzupełniona została o 3 400 mkw. powierzchni o charakterze handlowo-usługowym i gastronomicznym, rozlokowanej na czterech pierwszych poziomach.

Warszawski wieżowiec będzie miał 195 metrów wysokości. Budynek podzielony jest na dwie bryły - wysokie na 16 metrów podium oraz wieżę. Hall wejściowy Skylinera będzie wysoki na 4 kondygnacje, przeszklony i otoczony kolumnadą wysokich na 16 metrów słupów. Wieżowiec posiadał będzie dodatkowo lobby z tzw. „schodami hiszpańskimi”, łączące wnętrze hallu z zewnętrznym pasażem publicznym.

Skyliner posiadał będzie pięciopoziomowy parking samochodowy na 428 stanowisk, do którego będzie można wjechać z dwóch stron: od ulicy Prostej i Towarowej. Na poziomach podziemnych znajdzie się także ponad 300 miejsc rowerowych oraz szatnie z przebieralniami dla rowerzystów.

Inwestycja jest precertyfikowana w systemie BREEAM na poziomie Excellent. Za projekt architektoniczny odpowiada pracownia APA Wojciechowski. Generalnym Wykonawcą budynku jest Warbud SA.

Budowa Skylinera potrwa do pierwszego kwartału 2021 roku.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze


 • Bełtacz
  Gość
  2019-12-16 13:51:41
  Kuva, będę się jarał tym wieżowcem do porzygu

 • highPoland
  Gość
  2019-12-16 15:50:51
  Super inwetycja, prestiżowa w stolicy

 • Anonimowy
  Gość
  2019-12-16 20:24:25
  Czy to prawda ze powyzej 165 ok. metra nic nie
  bedzie?

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.