10 chętnych na odcinek Południowej Obwodnicy Warszawy


2015.01.27
Autor: wnp.pl
Dziesięć podmiotów złożyło oferty w przetargu zorganizowanym przez GDDKiA na wybudowanie odcinka A Południowej Obwodnicy Warszawy wraz z tunelem pod Ursynowem. Wartość złożonych ofert waha się od 1,2 do 2,4 mld zł brutto.

Zycięzca przetargu będzie miał za zadanie wybudowanie odcinka o długości 4,6 km, który obejmuje fragment trasy od węzła Puławska do węzła Przyczółkowa z tunelem pod Ursynowem (2,3 km). Budżet inwestora został zaplanowany na poziomie 1,614 mld zł brutto.

Najkorzystniejszą ofertę złożyła firma Astaldi, która zaproponowała 1,222 mld zł brutto. Kolejne w kolejce - konsorcjum Porr Polska, Porr Bau wyceniło swoje prace na 1,305 mld zł brutto. Trzecie było konsorcjum IDS-Bud, Altis-Holding z kwotą 1,373 mld zł brutto.

Południowa Obwodnica Warszawy została podzielona na trzy części: odcinek A (4,6 km) od węzła Puławska do węzła Przyczółkowa z tunelem pod Ursynowem; odcinek B (6,4 km) od węzła Przyczółkowa do węzła Wał Miedzeszyński z mostem przez Wisłę; odcinek C (7,4 km) od węzła Wał Miedzeszyński do węzła Lubelska z estakadą nad Mazowieckim Parkiem Krajobrazowym.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.