Radom będzie miał nowoczesny SOR, jeden z najnowocześniejszych w Polsce


2023.01.19
Autor: Piotr Maślak
Gotowa jest już bryła pawilonu Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w radomskim Józefowie. Powstał także łącznik pomiędzy budynkiem, a pozostałymi oddziałami Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego. Jest to największy na Mazowszu i jeden z najnowocześniejszych oddziałów ratunkowych w kraju.

Firma Strabag, jako generalny wykonawca zakończył prace nad bryłą pawilonu Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Radomiu o powierzchni użytkowej wynoszącej 6 400 mkw. Będzie to jeden z najnowocześniejszych tego typu obiektów w Polsce. Realizacja inwestycji wyprzedza terminy umowne.

Wykonawca budowy nowoczesnego SORu w radomskim Józefowie wchodzi w kolejne etapy inwestycji. Gotowa jest bryła i łącznik pomiędzy budynkiem, a pozostałymi oddziałami Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego. Teraz Strabag przystąpi do prac wykończeniowych i dostawy wyposażenia.

Mazowiecki Szpital Specjalistyczny będzie miał największy na Mazowszu i jeden z najnowocześniejszych oddziałów ratunkowych w Polsce. Rocznie placówka przyjmuje około 100 000 pacjentów. W nowym budynku znajdzie się ponad 350 miejsc w poczekalniach, 28 łóżek obserwacyjnych, pracownie tomografii, USG i RTG, liczne gabinety lekarskie i zabiegowe. Powstał specjalny podjazd dla karetek pogotowia. W ramach inwestycji powstanie także ponad 100 miejsc parkingowych.

Nasza ekipa zakończyła najcięższe prace. Bryła pawilonu jest ukończona, zamontowaliśmy okna, wykonaliśmy elewację i dach, teraz trwają prace wewnątrz budynku. Na najbliższe tygodnie przewidziany jest montaż stolarki drzwiowej, wykładzin oraz białe montaże instalacyjne. Na budowę zostały dostarczone schody ruchome, trwał montaż wind i dostawy sprzętu medycznego.
powiedział: Rafał Dworakowski z Dyrekcji Grupy Medycznej STRABAG

Wartość inwestycji to 57,3 mln zł brutto. Koszt całej inwestycji, w tym wyposażenie to prawie 100 mln zł brutto. Prace budowlane zakończą się w kwietniu, a ich odbiór zaplanowano na listopad br.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.