Obwodnica Góry Kalwarii za 313,65 mln zł

2015.06.05

Przedsiębiorstwo Usług Technicznych Intercor zaprojektuje oraz wybuduje obwodnicę Góry Kalwarii, która powstanie w ciągu dróg krajowych nr 79 oraz 50. Oferta konsorcjum została wybrana jak najkorzystniejsza przez warszawski oddział GDDKiA.

Zwycięskie konsorcjum wykona również kompleksowy remont istniejących dróg krajowych nr 79 i 50 na odcinkach zastępowanych przez obwodnicę, która będzie miała długość 5,1 km, a DK50 - 3,9 km. Wybudowane zostaną również trzy węzły drogowe - Kąty, Marianki, Stadion. Inwestycja zrealizowana zostanie w formule "projektuj i buduj".

Przypomnijmy, że najkorzystniejszą ofertę złożyło konsorcjum Bilfinger Infrastructure, Polbud Pomorze, które wyceniło swoje prace na 267,83 mln zł brutto, jednak z powodu nie przedłużenia ważności wadium, konsorcjum zostało wykluczone. W tym przypadku, drugie było konsorcjum spółek Intercor oraz Planeta, które złożyło ofertę o wartości 313,65 mln zł brutto. Budżet inwestora wynosi 349,04 mln zł brutto.

Obwodnica Góry Kalwarii ma zostać wybudowana w ciągu 35 miesięcy, nie wliczając w to okresów zimowych od 15 grudnia do 15 marca.

Źródło: wnp.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.