Nie Intercor, a Strabag wykonawcą odcinka autostrady A1

2015.05.28

Po ponownej ocenie ofert przez katowicki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w przetargu na wybudowanie jednego z odcinków autostrady A1 z Pyrzowic do Rząsawy koło Częstochowy, wykonawcą inwestycji zostało konsorcjum spółek z Grupy Strabag. Przypomnijmy, że w pierwotnie zwycięzcą postępowania zostało Przedsiębiorstwo Usług Technicznych Intercor.

Nowy zwycięzca przetargu ma za zadanie wybudować odcinek H od węzła Zawodzie (bez węzła) do węzła Woźniki (z węzłem), który będzie miał długość około 16,7 km. Oferta konsorcjum Strabag Infrastruktura, Strabag opiewa na kwotę 574,46 mln zł brutto, przy budżecie zamawiającego wynoszącym 803,84 mln zł brutto.

Pierwotny zwycięzca przetargu, który wyłoniony został 13 maja bieżącego roku, Przedsiębiorstwo Usług Technicznych Intercor wyceniło swoje prace na 532,84 mln zł brutto. Spółka z Zawiercia nie wniosła jednak wadium na przedłużony okres związania ofertą.

Odcinek H autostrady A1 powstanie w formule "buduj" w ciągu 30 miesięcy, nie wliczając w to okresów zimowych.

Przypomnijmy, że dwa tygodnie temu w przetargu na inny odcinek autostrady A1, od węzła Woźniki (bez węzła) do węzła Pyrzowice (bez węzła) o długości około 15,2 km., także oferta spółek z grupy Strabag została wybrana jako najkorzystniejsza. Wykonawca wycenił swoje prace na 609,50 mln zł brutto, przy budżecie inwestora wynoszącym 609,50 mln zł brutto.

W tym przypadku, także odcinek zostanie zrealizowany w formule "buduj" w ciągu 30 miesięcy, nie wliczając w to okresów zimowych.

Źródło: wnp.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.