Jesienią 2019 roku otwarcie Galerii Kupieckiej w Otwocku

2018.09.26

W Otwocku wybudowany zostanie pierwszy budynek handlowy w tym mieście, który swoim standardem odpowiadał będzie klasie A. Właśnie rusza komercjalizacja Galerii Kupieckiej.

Galeria Kupiecka w Otwocku będzie miała około 10 000 mkw. powierzchni handlowej, co sprawia, że jest to największa, prywatna inwestycja w tym mieście. Budynek powstanie na działce u zbiegu ulic Kupieckiej i Staszica.

Na dwóch kondygnacjach znajdą się sklepy operatorów handlowych oraz punkty usługowe i gastronomiczne, a na poziomie -1 parking na 250 stanowisk. Wśród najemców, których zobaczymy w galerii są: sieć spożywcza TopMarket z flagowym sklepem (ok. 1200 mkw.), MediaExpert (ok. 700 mkw.) oraz Rossmann (ok. 400 mkw.).

Trwają negocjacje z takimi markami jak CCC, Pepco , Martes Sport i siecią znanych salonów optycznych. W części gastronomicznej ma pojawić się restauracja SPHINKS.

W środku Galerii Kupieckiej znajdzie się przestrzeń o powierzchni 450 mkw na organizację eventów. Do budynku dostaniemy się trzema wejściami , od ul. Kupieckiej, ul. Staszica, a główne wejście będzie na skrzyżowaniu obydwu tych ulic.

Inwestorem jest spółka WOT invest, a komercjalizacją zajmuje się Origo Group i Patco Property. Na generalnego wykonawcę wybrano firmę Budimex. Galeria ma zostać oddana do użytku na jesień 2019 roku. Inwestycja będzie kosztowała około 80 mln zł.

Inwestor poinformował także o trwającej przebudowie i modernizacji linii kolejowej i systemu komunikacji z pobliskiego dworca kolejowego Otwock. Planowane jest przejście podziemne w kierunku Galerii ostateczne decyzje mają jednak zapaść dopiero w 2019 roku.

Źródło: Urbanity.pl

Inne wiadomości o Galeria Kupiecka, Budimex, Wot Invest

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.