Legionowo z nowym szpitalem. Otwarcie Wojskowego Instytutu Medycznego


2022.01.20
Autor: Urbanity.pl
W Legionowie powstała filia Szpitala Wojskowego Instytutu Medycznego, którego uroczyste otwarcie miało miejsce w środę, 19 stycznia br.

Zgodnie z harmonogramem zakończyła się budowa filii Szpitala Wojskowego Instytutu Medycznego w Legionowie. Generalnym wykonawcą inwestycji była firma Strabag.

W ramach inwestycji powstał 5-kondygnacyjny budynek z podziemną halą garażową o powierzchni całkowitej wynoszącej 14 500 mkw. Wykonawca miał za zadanie postawienie nowego budynku szpitala wraz z jego wykończeniem i niezbędnymi instalacjami oraz wyposażeniem w sprzęt medyczny. Wybudowano również niezbędną infrastrukturę instalacyjną oraz wewnętrzny układ drogowy.

Szpital WIM w Legionowie o kubaturze 57 500 m3 połączony jest łącznikiem z istniejącą przychodnią. Filia dysponuje 90 miejscami hospitalizacji pacjentów blokami operacyjnymi oraz specjalistycznymi gabinetami zabiegowymi i diagnostycznymi. W legionowskim szpitalu znajdują się oddziały - kardiologii interwencyjnej i chorób wewnętrznych, chirurgiczny, intensywnej terapii, okulistyczny, ginekologii małoinwazyjnej oraz izba przyjęć i laboratorium. Na dolnych kondygnacjach udostępniono przychodnie specjalistyczne.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.