Duńczycy przenoszą fabrykę do Polski. W Grodzisku Mazowieckim trwa budowa linii produkcyjnych


2021.09.28
Autor: Urbanity.pl
Trwa budowa ostatniego etapu zakładu produkcyjnego dla Danfoss Poland w Grodzisku Mazowieckim. W nowej fabryce pracę znajdzie około 400 osób.

Panattoni realizuje we współpracy z generalnym wykonawcą, firmą Dekpol zakład produkcyjny dla Danfoss Poland w Grodzisku Mazowieckim. W realizacji jest ostatni etap inwestycji.

Do tej pory oddano do użytku 12 000 mkw., a w budowie pozostaje jeszcze obiekt magazynowy oraz 1000 m kw. części produkcyjnej. Powierzchnia biurowo-socjalna zajęła 2300 m kw., zaś 1300 m kw. – budynek techniczny. Inwestycja zlokalizowana jest na terenie kampusu firmy Danfoss.

Danfoss Poland to oddział duńskiego producenta energooszczędnych komponentów i rozwiązań technologicznych m.in. dla chłodnictwa i klimatyzacji, ogrzewnictwa, branży napędowej czy maszyn mobilnych.

W nowej fabryce na powierzchni 9 000 mkw. powstanie aż 45 linii (obecnie pracuje już 20 linii), na których wytwarzane będą m.in. energooszczędne przemysłowe i chłodnicze zawory elektromagnetyczne.

Pracę w Grodzisku Mazowieckim znalazło już ponad 200 osób, a docelowo oferta pracy dotyczyła będzie około 400 osób. Nowa fabryka ma być w pełni gotowa w listopadzie br.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.