Targi MAPIC w Cannes miejscem prezentacji 3 nowych projektów Ghelamco

2013.11.06

Już wktórce podczas międzynarodowych targów w Cannes odbędzie się premiera 3 projektów handlowo-usługowych stworzonych przez Ghelamco. Belgijski deweloper zaproponuje trzy projekty: Plac Vogla w warszawskim Wilanowie, Pasaż Tukanów w Piasecznie oraz Prochownię Łomianki, tworzone według koncepcji Lokalnych Ośrodków Handlu i Usług.

Do tej pory Ghelamco stworzyło nieruchomości biurowe o łącznej powierzchni 500 000 m2. Dodatkowo deweloper rozpoczął realizację projektów mieszkaniowych pod nazwą Ghelamco Residential oraz obiektów handlowo-usługowych głównie przeznaczonych dla osób zamieszkujących osiadla mieszkaniowe oraz przedmieścia miast.

Jak informuje Dyrektor Zarządzający Ghelamco na Europę Środkowo-Wschodnią, Jeroen van der Toolen, celem nowej koncepcji dewelopera jest utworzenie w Polsce handlowo-usługowych obiektów usytuowanych na terenie dużych osiedli. Miałoby to oznaczać wybudowanie niewielkich sklepów oraz punktów usługowych z oddzielnym wejściem z ulicy, co będzie pewnego rodzaju odmianą w porównaniu z wielkimi centrami handlowymi, gdzie dojazd i same zakupy trwają bardzo długo. Obiekty proponowane przez Ghelamco mają za zadanie wspierać rozwój przedsiębiorczości lokalnej, a także budować przestrzeń publiczną.

Pierwszym takim projektem belgijskiego dewelopera jest Plac Vogla w Wilanowie. Obiekty handlowo-usługowe o łącznej powierzchni ok.11 000 m2 oraz niskiej, niemal parterowej budowie powstaną między ulicami Zaściankową, Łokciową, Sytą i Vogla. W skład 50 lokali oddanych najemcom wejdą sklepy spożywcze, kawiarnie, restauracje i usługi.

Po realizacji Placu Vogla, Ghelamco podejmie prace nad Pasażem Tukanów w Piasecznie, gdzie 7 000 m2 powierzchni użytkowej przy ulicy Nowej ma składać się na ok.30 lokali, a także 11 500 m2 w podwarszawskich Łomiankach, gdzie 60 lokali znajdujących się na miejscu dawnych Zakładów Drzewnych wypełni przestrzeń mieszkańców osiedla.

Źródło: Urbanity.pl

Inne wiadomości o Plac Vogla, Pasaż Tukanów, Prochownia Łomianki, Ghelamco Poland

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.