Skanska kupuje działkę w Krakowie pod inwestycję PRS

2022.05.23

Jedna z wiodących firm budowlano-deweloperskich zakupił działkę w Krakowie, na której zrealizuje inwestycję z mieszkaniami na wynajem.

Sfinalizowany został zakup nieruchomości zlokalizowany przy ulicy Przybyszewskiego w Krakowie, w sąsiedztwie Parku Decjusza, czy Bielańsko-Tynieckiego Parku Krajobrazowego. Potencjał inwestycyjny działki o powierzchni 7 145 metrów kwadratowych pozwala na budowę około 20 000 mkw. GLA powierzchni.

Skanska zakupiła działkę od lokalnych prywatnych przedsiębiorców i planuje na nowym terenie realizację projektu z segmentu PRS. Przy Przybyszewskiego powstaną budynki oferujące mieszkania na wynajem. Za przygotowanie i prowadzenie procesu transakcyjnego odpowiadał zespół agencji doradczej immo lab.

Obecnie średnie stawki za działkę pod zabudowę mieszkaniową w centrum Warszawy wynoszą około 3500 PLN – 7000 PLN za metr kwadratowy. W pozostałych dzielnicach cena 1 mkw. waha się od 1800 do 3000 PLN, a w miastach regionalnych średnio od 600 do 2500 PLN, choć w zależności od skali projektu i jego lokalizacji (np. niektóre dzielnice Krakowa) za metr kwadratowy PUMu (powierzchni użytkowo mieszkaniowej) można zapłacić nawet około 4500 PLN.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.