Rusza realizacja nowego budynku Wojskowego Szpitala Klinicznego w Krakowie


2022.11.14
Autor: Monika Kiereś
Za kwotę ponad 360 mln zł firma Budimex wybuduje nowy budynek Wojskowego Szpitala Klinicznego dla potrzeb bloku operacyjnego, oddziałów szpitalnych, zaplecza diagnostyczno-laboratoryjnego i rehabilitacji.

8 listopada podpisana została umowa na wykonanie nowego budynku Wojskowego Szpitala Klinicznego w Krakowie. Generalnym wykonawcą inwestycji o wartości 367,51 mln zł netto została firma Budimex, która zrealizuje zadanie do końca listopada 2026 roku. Zamawiającym jest 5 Wojskowy Szpital Kliniczny z Polikliniką SP ZOZ w Krakowie.

W ramach inwestycji powstanie 4-kondygnacyjny budynek o powierzchni użytkowej na poziomie 27 100 mkw., który służył będzie dla potrzeb bloku operacyjnego, oddziałów szpitalnych, zaplecza diagnostyczno-laboratoryjnego i rehabilitacji. Zadaniem Budimexu będzie oprócz wybudowania budynku szpitalnego, także uzyskanie niezbędnych wymaganych: pozwoleń, zgód, uzgodnień oraz wszelkich innych dokumentów koniecznych do uzyskania pozwolenia na użytkowanie.

Inwestycja powstanie na terenie 5 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką w Krakowie Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej ul. Wrocławska 1-3. Nowy budynek połączony zostanie z istniejący obiektem nr 4 oraz nowym budynkiem łącznika (P), który pośrednio łączy budynek ZBO z istniejącymi budynkami nr 7 i 8.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.