Rozpoczęła się budowa Centrum Badawczo-Rozwojowego Innowacyjnych Leków w Krakowie
Ruszyła budowa Centrum Badawczo-Rozwojowego Innowacyjnych Leków, które powstanie na działce przy ulicy Podole w Krakowie-Ruczaju. Generalnym wykonawcą inwestycji została firma Mota-Engil Central Europe.
Wykonawca przejął w czwartek plac budowy, gdzie postawi 5-kondygnacyjny budynek laboratoryjno-biurowy o powierzchni całkowitej wynoszącej około 10 000 metrów kwadratowych. Centrum Badawczo-Rozwojowe Innowacyjnych Leków powstanie w sąsiedztwie siedziby inwestora firmy Selvita S.A., jednej z największych w Europie firm biotechnologicznych, zajmująca się badaniami nad nowymi lekami onkologicznymi
W ramach podpisanej umowy, wykonawca inwestycji postawi budynek z podziemną halą garażową, którego kubatura wyniesie 47 350 m3. Główny obiekt zaprojektowano w formie prostopadłościennej bryły z płaskim dachem oraz nowocześnie zaprojektowaną elewacją, w całości wykonaną w systemie fasadowym.
Docelowo na terenie przy ulicy Podole powstanie kompleks laboratoryjno-biurowy składający się z trzech budynków, realizowanych w trzech etapach. Firma Mota-Engil Central Europe rozpoczęła właśnie budowę Centrum Badawczo-Rozwojowego Innowacyjnych Leków, która potrwa 15 miesięcy.
Dostęp do wysokiej jakości powierzchni laboratoryjnych jest jednym z kluczowych wymagań Selvity na drodze do budowy jednej z największych w Europie firmy drug discovery. Wynajmujemy obecnie ok. 4 500 m2 przestrzeni badawczej w ośrodkach laboratoryjnych w Krakowie i Poznaniu. Planujemy rozwijać się głównie w tej pierwszej lokalizacji, a w realiach polskiego rynku nieruchomości laboratoryjnych gwarantuje nam to jedynie budowa nowego obiektu. Z pewnością będzie to jeden z najnowocześniejszych tego typu budynków na terenie kraju – tłumaczy Bogusław Sieczkowski, współzałożyciel, znaczący akcjonariusz i wiceprezes zarządu Selvity.
Wykonawca przejął w czwartek plac budowy, gdzie postawi 5-kondygnacyjny budynek laboratoryjno-biurowy o powierzchni całkowitej wynoszącej około 10 000 metrów kwadratowych. Centrum Badawczo-Rozwojowe Innowacyjnych Leków powstanie w sąsiedztwie siedziby inwestora firmy Selvita S.A., jednej z największych w Europie firm biotechnologicznych, zajmująca się badaniami nad nowymi lekami onkologicznymi
Docelowo na terenie przy ulicy Podole powstanie kompleks laboratoryjno-biurowy składający się z trzech budynków, realizowanych w trzech etapach. Firma Mota-Engil Central Europe rozpoczęła właśnie budowę Centrum Badawczo-Rozwojowego Innowacyjnych Leków, która potrwa 15 miesięcy.
Dostęp do wysokiej jakości powierzchni laboratoryjnych jest jednym z kluczowych wymagań Selvity na drodze do budowy jednej z największych w Europie firmy drug discovery. Wynajmujemy obecnie ok. 4 500 m2 przestrzeni badawczej w ośrodkach laboratoryjnych w Krakowie i Poznaniu. Planujemy rozwijać się głównie w tej pierwszej lokalizacji, a w realiach polskiego rynku nieruchomości laboratoryjnych gwarantuje nam to jedynie budowa nowego obiektu. Z pewnością będzie to jeden z najnowocześniejszych tego typu budynków na terenie kraju – tłumaczy Bogusław Sieczkowski, współzałożyciel, znaczący akcjonariusz i wiceprezes zarządu Selvity.
Najnowsze wiadomości
-
2026-06-26 14:27:06
Finał wielkiej metamorfozy centrum Warszawy. Efekty są już dobrze widoczne
-
2026-06-26 11:54:59
Tak zmienia się historyczna zajezdnia w Poznaniu. Powstają mieszkania, restauracje, foodhall
-
2026-06-26 10:44:18
Budimex przejął teren pod realizację fundamentów nowego lotniska pomiędzy Łodzią a Warszawą
-
2026-06-26 06:43:16
W Łodzi trwają przygotowania do drążenia najdłuższego tunelu kolejowego w Polsce
-
2026-06-25 10:15:35
Dawna Galeria Lubelska zmienia się w nowoczesny kompleks handlowo-rekreacyjny
-
2026-06-25 10:00:55
Globalna firma technologiczna wybrała 10-piętrowy biurowiec w centrum Wrocławia
-
2026-06-25 09:13:09
Nad Odrą rusza kolejny etap dużego projektu. Powstanie także tunel pod linią kolejową
-
2026-06-25 07:58:14
Supersam kończy ważny etap modernizacji. Otwarto nową przestrzeń dla klientów
-
2026-06-25 07:09:59
Barcelona i Glasgow na Bemowie. Nowy etap inwestycji przy stacji II linii metra
-
2026-06-24 13:08:08
Historyczny młyn w Gdańsku zyskał nowe życie jako kompleks mieszkaniowy