Rozpoczęła się budowa Centrum Badawczo-Rozwojowego Innowacyjnych Leków w Krakowie

2018.08.21

Ruszyła budowa Centrum Badawczo-Rozwojowego Innowacyjnych Leków, które powstanie na działce przy ulicy Podole w Krakowie-Ruczaju. Generalnym wykonawcą inwestycji została firma Mota-Engil Central Europe.

Wykonawca przejął w czwartek plac budowy, gdzie postawi 5-kondygnacyjny budynek laboratoryjno-biurowy o powierzchni całkowitej wynoszącej około 10 000 metrów kwadratowych. Centrum Badawczo-Rozwojowe Innowacyjnych Leków powstanie w sąsiedztwie siedziby inwestora firmy Selvita S.A., jednej z największych w Europie firm biotechnologicznych, zajmująca się badaniami nad nowymi lekami onkologicznymi

W ramach podpisanej umowy, wykonawca inwestycji postawi budynek z podziemną halą garażową, którego kubatura wyniesie 47 350 m3. Główny obiekt zaprojektowano w formie prostopadłościennej bryły z płaskim dachem oraz nowocześnie zaprojektowaną elewacją, w całości wykonaną w systemie fasadowym.

Docelowo na terenie przy ulicy Podole powstanie kompleks laboratoryjno-biurowy składający się z trzech budynków, realizowanych w trzech etapach. Firma Mota-Engil Central Europe rozpoczęła właśnie budowę Centrum Badawczo-Rozwojowego Innowacyjnych Leków, która potrwa 15 miesięcy.

Dostęp do wysokiej jakości powierzchni laboratoryjnych jest jednym z kluczowych wymagań Selvity na drodze do budowy jednej z największych w Europie firmy drug discovery. Wynajmujemy obecnie ok. 4 500 m2 przestrzeni badawczej w ośrodkach laboratoryjnych w Krakowie i Poznaniu. Planujemy rozwijać się głównie w tej pierwszej lokalizacji, a w realiach polskiego rynku nieruchomości laboratoryjnych gwarantuje nam to jedynie budowa nowego obiektu. Z pewnością będzie to jeden z najnowocześniejszych tego typu budynków na terenie kraju – tłumaczy Bogusław Sieczkowski, współzałożyciel, znaczący akcjonariusz i wiceprezes zarządu Selvity.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.