Porto Office w Krakowie już powstaje

2016.01.12

Ruszyła realizacja krakowskiego kompleksu biurowego Porto Office, który powstaje w Dębnikach. Inwestycja realizowana będzie etapowo, a inwestorem projektu jest Porto Office B Sp. z o.o., spółka celowa z kapitałem portugalskim.

Pierwszy etap kompleksu to 4-kondygnacyjny biurowiec Porto Office B o powierzchni użytkowej około 5500 metrów kwadratowych, na której oprócz biur znajdą się także lokale usługowe. Oddanie do użytku tej części inwestycji zaplanowano na marzec 2017 roku.

Docelowo Porto Office składał się będzie z dwóch budynków biurowych, które zaoferują pomieszczenia w standardzie technicznym klasy A. Kompleks powstanie na działce przy ul. gen. Bohdana Zielińskiego. W drugim etapie inwestycji zrealizowany zostanie budynek o powierzchni około 7100 mkw. Większość miejsc parkingowych znajdzie się w podziemnej hali garażowej.

Projekt został oficjalnie zarejestrowany jako kandydat do certyfikatu LEED Gold.

Inwestorem i deweloperem projektu jest Porto Office B Sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie, założona przez portugalskich przedsiębiorców, którzy lokują posiadane aktywa m.in. na terenie Portugalii, Brazylii czy Hiszpanii. Projekt architektoniczny powstał na deskach pracowni IMB Asymetria, a firma doradcza Knight Frank jest wyłącznym agentem odpowiedzialnym za komercjalizację kompleksu.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.