Pod Wawelem powstaje pierwszy hotel prestiżowej marki Le Méridien w Polsce


2023.01.18
Autor: Monika Kiereś
Zrekonstruowali sztukaterię i przywrócili pierwotna kolorystykę - zakończył się pierwszy etap metamorfozy zabytkowego hotelu Royal pod Wawelem. Będzie to jedyny taki obiekt w Polsce funkcjonujący pod szyldem prestiżowej marki Le Méridien.

Trwa gruntowna modernizacja zabytkowego hotelu Royal pod Wawelem, który po oddaniu do użytku funkcjonował będzie pod szyldem marki Le Méridien, należącej do sieci Marriott International. Zakończył się właśnie pierwszy etap inwestycji przy ul. Gertrudy i można już podziwiać fasadę hotelu, której przywrócono pierwotną kolorystykę i zrekonstruowano sztukaterię.

Pierwsza faza metamorfozy zabytkowego hotelu w centrum Krakowa polegała na modernizacji fasady i elewacji wraz z dachem budynku, a także przebudowie fragmentu chodnika od strony Plant. Inwestor wielką uwagę poświęcił na odtworzeniu pierwotnego charakteru hotelu. Udało się to m.in. dzięki odrestaurowaniu tynków na bazie cementu romańskiego oraz modernizacji miedzianego poszycia dachu.

Zabudowania zabytkowego hotelu Royal pod Wawelem wpisane są do rejestru zabytków, co sprawia, że wszelkie prace remontowe prowadzone są pod nadzorem wojewódzkiego konserwatora zabytków w Krakowie. Będzie to pierwszy obiekt tego typu w Polsce, który funkcjonował będzie pod szyldem marki Le Méridien. Hotel zaoferuje łącznie 120 pokoi.

Inne wiadomości o Hotel Le Méridien

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.