Park LifeScience już działa

2009.12.30

22 grudnia Jagiellońskie Centrum Innowacji otworzyło pierwszy obiekt w krakowskim Parku LifeScience - informuje Puls Biznesu.

Jak czytamy w gazecie - oddany do użytku budynek technologiczny przeznaczony jest dla firm, które będą realizowały wieloletnie i kosztowne projekty badawcze. Za projekt oraz nadzór i zarządzanie budową odpowiadała firma PM Group. Właściciel parku Jagiellońskie Centrum Innowacji — spółka córka Uniwersytetu Jagiellońskiego, proponuje wynajęcie laboratoriów przedsiębiorstwom z branży life science, a szczególnie firmom biotechnologicznym. Inwestycja powstała w Krakowskiej SSE przy ulicy Bobrzyńskiego. To pierwsze tego typu przedsięwzięcie nie tylko w Polsce, lecz także w całej Europie Środkowej.

Do końca roku gotowy będzie projekt wykonawczy kolejnych budynków w Parku LifeScience, o który zadba także PM Group. W drugim i trzecim etapie przybędą bioinkubator i laboratoria. Nowe laboratoria będą współfinansowane ze środków Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Wartość umowy o dofinansowanie wynosi 125 mln zł brutto.

Źródło: Puls Biznesu

Inne wiadomości o PM Group Polska

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.