Nowoczesne biura w centrum Krakowa latem tego roku


2023.02.23
Autor: Bartosz Motorek
Powstający przy ulicy Mogilskiej 35 w Krakowie biurowiec firmy Warimpex osiągnął już docelową wysokość. Inwestycja w centrum miasta będzie gotowa latem tego roku.

Mogilska 35 Office będzie nowoczesnym biurowcem w standardzie klasy A, który zlokalizowany będzie przy ulicy Mogilskiej w centrum Krakowa. Inwestycja firmy Warimpex dostarczy na krakowski rynek 11 000 metrów kwadratowych powierzchni do wynajęcia. Budynek spełniał będzie najwyższe standardy w zakresie zrównoważonego projektowania i ekologicznego budownictwa.

Gotowa konstrukcja biurowca


Budowa biurowca rozpoczęła się pod koniec 2021 roku. Inwestycja osiągnęła już swoją maksymalną wysokość, wykonawca zakończył realizację konstrukcji budynku i z tej okazji odbyło się uroczyste zawieszenie wiechy. Inwestor przewiduje, że pozwolenie na użytkowanie wydane zostanie latem bieżącego roku.

Biura w przedziale od 1200 do 1900 mkw


Możliwości aranżacyjne powierzchni biurowej w budynku z 6 piętrami są bardzo zróżnicowane. Na każdym piętrze znajdują się powierzchnie biurowe o różnej wielkości, w przedziale od 1200 do 1900 m2. Dzięki temu, użytkownicy mają dużą elastyczność w projektowaniu swojej przestrzeni oraz efektywne wykorzystanie powierzchni.

W trzech podziemnych poziomach budynku znajduje się 264 miejsca postojowe, które zapewniają wygodne i bezpieczne parkowanie. Dla rowerzystów dostępne są stacje rowerowe oraz szatnie z prysznicami. Najemcy z najwyższych pięter mają dostęp do tarasów, gdzie mogą cieszyć się pięknymi widokami. Przed budynkiem zaplanowano ogólnodostępny plac, który zostanie wyposażony w punkty handlowo-usługowe na parterze biurowca.

Warimpex jest w trakcie negocjacji wynajmu przestrzeni biurowej w budynku, który podlegał będzie certyfikacji BREEAM na poziomie "Excellent". Mogilska 35 Office posiadała będzie wiele rozwiązań proekologicznych, pomagających zmniejszyć zużycie energii i wody. Niskie zapotrzebowanie na energię pierwotną plasuje biurowiec Warimpexu w top 15% wszystkich budynków wybudowanych po 1 stycznia 2021 roku, w porównaniu do wskaźników wydanych przez Ministerstwo Rozwoju w Polsce.

Projekt architektoniczny biurowca opracowała pracownia OP Architekten.

Inne wiadomości o Biurowiec Mogilska 35 Office, Warimpex Finanz- und Beteiligungs AG, OP Architekten

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.