Nowatorski obiekt "mixed-use" w Krakowie - apartamenty serwisowane połączone z częścią dla studentów

2022.06.23

Zeitgeist Asset Management podpisała kolejną umowę na zakup gruntu w Krakowie - 0,84 ha przy ul. Racławickiej 48 w dzielnicy Krowodrza.

We współpracy z lokalnym deweloperem, firmą Activ Investment, stworzy tu budynek, obejmujący apartamenty serwisowane wynajmowane na krótki termin, częściowo przeznaczony również na zakwaterowanie dla studentów. Zakończenie projektu planowane jest na trzeci kwartał 2024 r. Wówczas budynek zostanie przekazany pod zarząd spółce córce Zeitraum, która będzie jego operatorem.

To już kolejna transakcja tej firmy w Krakowie, obok trzech innych projektów, obejmujących m. in. rewitalizację gmachu Poczty Głównej przy ul. Wielopole. Przy Racławickiej Zeitgeist planuje postawić budynek z garażem podziemnym, zawierający część z apartamentami serwisowanymi (ok. 182 apartamentów, 6222 m2) oraz z pokojami studenckimi (ok. 248 pokoi, 4650 m2). Po ukończeniu inwestycja zostanie przekazana pod zarząd spółce córce dewelopera, firmie Zeitraum, która będzie jej operatorem. Dla Zeitraum będzie to już drugi obiekt - po domu studenckim przy ul. Koszykarskiej 33 w Krakowie - w portfelu polskich nieruchomości na wynajem.

- Kraków cieszy się dużą popularnością zarówno wśród Polaków, jak i cudzoziemców, którzy chętnie przyjeżdżają tu w interesach, aby wypocząć czy też zdobyć wykształcenie. Miejsca noclegowe w dobrym standardzie są bardzo poszukiwane. Zdecydowaliśmy więc zbudować obiekt, który spełni potrzeby wielu typów osób jednocześnie. Mamy na to ciekawy pomysł oraz wydane pozwolenie na budowę, dlatego ruszamy z pracami pełną parą – mówi Peter Noack, CEO Zeitgeist Asset Management.

Umowa między inwestorem a deweloperem została podpisana w modelu forward purchase co w tym przypadku oznacza, że nieruchomość nabyły obie strony - sprzedający i kupujący. Zeitgeist zobowiązał się do kupna budynku po zakończeniu budowy oraz zapewnił wcześniejsze finansowanie poszczególnych etapów budowy.

Pokoje w części apartamentowej będą głównie trzy lub czteroosobowe, choć oczywiście nie zabraknie klasycznych „jedynek” i „dwójek”. W części studenckiej przeważać zaś będą pokoje jednoosobowe. W obu segmentach przewidziano pralnie samoobsługowe. Ponadto, w garażu podziemnym znajdzie się dziesięć ładowarek dla aut elektrycznych w oraz 104 miejsca na rowery – część z nich na zewnątrz budynku.

Źródło: Piotr Maślak, Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.