Nowa przeprawa przez Wisłę w Krakowie. Inwestycja z olbrzymią dotacją może wkrótce się rozpocząć


2022.06.02
Autor: Iwona Maślak, Urbanity.pl
Kraków, podobnie jak Warszawa będzie miał swoją kładkę pieszo-rowerową przez Wisłę. Inwestycja, która otrzymała z budżetu państwa ponad 65 mln zł dotacji, połączy Kazimierz z Ludwinowem.

65 mln zł - tyle z rządowego programu Polski Ład otrzyma Kraków na budowę kładki pieszo-rowerowej, która połączy dwa brzegi Wisły. Przygotowania do realizacji inwestycji trwały latami, a konkurs na projekt kładki rozstrzygnięty został już w 2006 roku. Obiekt ma mieć kształt trójprzegubowego łuku.

Nowa kładka w Krakowie będzie jednoprzęsłową konstrukcją o długości blisko 150 metrów i szerokości 14 metrów, która połączy Kazimierz z Ludwinowem. Z przeprawy będą mogli korzystać jedynie rowerzyści oraz piesi. Dwa skrajne pasy będą przeznaczone dla ruchu, a środkowy pas ma pełnić funkcję widokową. W ramach realizacji projektu dostosowane zostaną także alejki i chodniki w rejonie ulic Skawińskiej, Wietora i Ludwinowskiej.

Inwestycja pozwoli mieszkańcom na przemieszczanie się przez Wisłę, bez konieczności okrężnej drogi przez most Dębnicki lub most Piłsudskiego.

Jeszcze w czerwcu br., wydane ma zostać pozwolenie na budowę nowej kładki przez Wisłę, co pozwoli na ogłoszenie przetargu na generalnego wykonawcę inwestycji, która według szacunków ma pochłonąć około 70 mln zł.

Komentarze


 • Kok
  Gość
  2022-06-02 22:07:06
  Kraków już kładkę ma

 • ***** ***
  Gość
  2022-06-03 00:02:14
  to będzie miało drugą, masz jakiś problem kwadracie?

 • Krakus
  Gość
  2022-06-04 08:59:36
  Będziemy mogli przejść w okolicy hotelu Forum na drugą stronę Wisły..

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.