Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie przechodzi metamorfozę i powiększy dwukrotnie ekspozycję

2021.03.18

Trwa przebudowa i rozbudowa zabytkowego zespołu budynków Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie. Inwestycja ma na celu powiększenie powierzchni wystawienniczej i realizację nowej ekspozycji.

Muzeum Inżynierii Miejskiej, które znajduje się przy ulicy św. Wawrzyńca w Krakowie zyska nową, niemal dwukrotnie większą przestrzeń muzealną z nowoczesną ekspozycją pokazującą rozwój historii inżynierii i techniki na ziemiach polskich.

Rewitalizacja muzeum dotyczy m.in. adaptacji piwnic oraz rozbudowie podziemi pod dziedzińcem, gdzie powstanie dodatkowe około 6 000 mkw. powierzchni użytkowej przeznaczonej na ekspozycję i obsługę ruchu zwiedzających. Kompleks dzięki inwestycji zyska miejsce do obsługi zwiedzających z kasami, szatnią i strefą do odpoczynku. Powstać ma również sklep muzealny, sala konferencyjno-edukacyjna oraz zaplecze sanitarne dostosowane do liczby osób przebywających w budynkach.

Inwestycja w Muzeum Inżynierii Miejskiej ma na celu także umożliwić zachowanie ciągłości zwiedzania między poszczególnymi halami, bez konieczności przechodzenia między budynkami. W ramach projektu konserwacji zostaną też poddane dwa unikatowe wagony tramwajowe oraz sześć zabytkowych motocykli.

Otwarcie zrewitalizowanego Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie planowane jest na wiosnę br., jednak termin ten może ulec przesunięciu, co związane jest z wytycznymi sanitarnymi podyktowanymi pandemią koronawirusa. Koszt inwestycji to prawie 40 mln zł netto, z czego większość stanowi wkład Unii Europejskiej.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.