Krakowski szkieletor zamieni się w nowoczesny budynek Treimorfa


2015.10.30
Autor: lovekrakow.pl
Najprawdopodobniej w kwietniu przyszłego roku rozpoczną się prace budowlane nad niedokończonym krakowskim budynku przy rondzie Mogilskim. Popularny szkieletor w ciągu 1,5 roku ma stać się nowoczesnym obiektem Treimorfa - podaje portal lovekrakow.pl.

Miasto Kraków podpisało porozumienie z użytkownikiem wieczystym nieruchomości, zgodnie z którym w kwietniu 2016 roku można rozpocząć prace budowlane nad zabudową szkieletora. Firma wpłaciła miastu zaległe 2,7 mln zł opłat, a Gmina Miejska Kraków wyznaczyła dodatkowe terminy zagospodarowania nieruchomości.

W nowym budynku Treimorfa znajdą się biura, hotel oraz apartamenty. Obiekt będzie miał wysokość 27 kondygnacji i wznosił się będzie na wysokość 102,5 metra.

Obecnie trwają przygotowania do wyłonienia generalnego wykonawcy inwestycji, który ma być znany na początku przyszłego roku. Budowa ma ruszyć nie później niż w kwietniu, a jej zakończenie zaplanowano na drugą połowę 2017 roku. Inwestor został zobowiązany, że obiekt zostanie oddany do użytku najpóźniej do końca 2019 roku.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.