Kraków: Kompleks rekreacyjno-wypoczynkowo-kulturalny i plaża na bulwarze Wołyńskim


2022.07.18
Autor: Bartosz Motorek
Nieruchomość zlokalizowana na bulwarze Wołyńskim w Krakowie zostanie przekształcona w plażę oraz kompleks rekreacyjno-wypoczynkowo-kulturalny. Wiemy kiedy otwarcie nowe otwartej przestrzeni publicznej.

Zawarta została umowa dzierżawy nieruchomości o łącznej powierzchni 0,9573 ha mieszczącej się na krakowskim bulwarze Wołyńskim, gdzie powstać ma nowa otwarta przestrzeń dla mieszkańców miasta.

Nowy kompleks rekreacyjno-wypoczynkowo-kulturalny będzie przestrzenią ogólnodostępną, nieogrodzoną i całoroczną. W ramach inwestycji powstanie na bulwarze Wołyńskim piaszczysta plaża lub plaża na drewnianym pomoście wraz z miejscem do rekreacji i elementami urządzeń zabawowych dla najmłodszych. Wybudowany zostanie także budynek usług gastronomicznych z zapleczem, w tym publiczne toalety, przebieralnię, wypożyczalnię sprzętu sportowo-rekreacyjnego, wydzielone pomieszczenie dostosowane do karmienia i przewijania dzieci, biuro informacji turystycznej oraz pomieszczenie dla załogi balonu widokowego.

Nowym dzierżawcą terenu została spółka Balon Widokowy Sp. z o.o. i Forum Sp. z o.o. Sp. komandytowa. Nowy kompleks na bulwarze Wołyńskim będzie gotowy do 30 czerwca 2023 roku.

Komentarze


  • krk
    Gość
    2022-07-18 18:30:32
    Wszystko fajnie, tylko na zdjęciu to nie to miejsce...
    Jakieś 2 km w stronę Wawelu - koło forum i balonu widokowego ma byc ta plaża.

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.