Dworzec Kraków Swoszowice przejdzie remont. Prace rozpoczną się niebawem

2020.07.09

Niebawem rozpocznie się przebudowa dworca Kraków Swoszowice, który wybudowany został w XIX wieku. Dzięki inwestycji obiekt odzyska nie tylko historyczne piękno, ale stanie się dworcem funkcjonalnym, komfortowym i ekologicznym.

Podpisana została umowa na przebudowę dworca Kraków Swoszowice, który za prawie 8 mln zł odzyska swój dawny blask. Podróżni będą mogli ponownie korzystać z odnowionego dworca na przełomie 2021 i 2022 roku. Wykonawcą robót budowlanych jest Zakład Remontowo Budowlany MURDZA z Miechowa.

W ramach inwestycji renowację przejdzie elewacja obiektu, wymianie ulegnie poszycie dachowe wraz z więźbą, a także stolarka okienna i drzwiowa. Na dworcu po przebudowie zostanie przywrócona funkcja obsługi podróżnych. W parterze odnowionego dworca Kraków Swoszowice zaplanowano przestrzeń komercyjną, ogólnodostępne toalety oraz hol pełniący jednocześnie funkcję poczekalni.

Dworzec zyska również nowe otoczenie, gdzie na nowo zostaną ułożone chodniki i wykonana zostanie droga, przy której zlokalizowano 15 miejsc postojowych, w tym dwa dla osób niepełnosprawnych.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze


  • koley
    Gość
    2020-07-11 00:59:09
    Super tak trzymać

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.