Biurowiec przy Wadowickiej w Krakowie już bez rusztowań. Latem oddanie do użytku Kreo


2023.05.16
Autor: Bartosz Motorek
Zbliża się do końca budowa nowoczesnego biurowca Kreo firmy Ghelamco w Krakowie. Zdjęte zostało rusztowanie, które odsłoniło piaskową elewację inwestycji. Wkrótce budynek biurowy zostanie oddany do użytku.

Kreo to nowoczesny biurowiec firmy Ghelamco, który powstaje przy ulicy Wadowickiej 12 w Krakowie. Inwestycja jest już na ostatniej prostej, a w ostatnim czasie zdjęto rusztowania, które odsłoniły elewacje z piaskowca. Trwają prace wykończeniowe wewnątrz budynku. Całość ma być gotowa latem tego roku.

Budowa biurowca Kreo zbliża się do końca. Wokół budynku trwają prace brukarskie i sadzenie zieleni, a w środku prace wykończeniowe nad przestrzeniami wspólnymi. Trwa montaż stolarki drzwiowej, bram garażowych, elementów wyposażenia sanitarnego, systemów i instalacji HVAC, a także instalacji sanitarnych oraz elektrycznych. Gotowy jest już praktycznie układ drogowy na działce wokół biurowca. Wykonawca rozpoczął nasadzenia drzew i krzewów. Trwa budowa pasa zjazdowego z ulicy Wadowickiej wraz z wykonaniem chodnika oraz ścieżki rowerowej.

Inwestycja Ghelamco w Krakowie dostarczy na rynek łącznie ponad 24 000 mkw. powierzchni biurowej do wynajęcia o najwyższym standardzie technicznym klasy A. Typowe piętro oferuje ponad 2 700 mkw. przestrzeni do pracy. Przyszli najemcy Kreo będą mieli do dyspozycji zielony taras na dachu, parking na ponad 70 rowerów, prysznice oraz szafki, ponad 300 miejsc parkingowych w garażu podziemnym dla aut, a także stacje do ładowania samochodów elektrycznych.

Projekt architektoniczny biurowca powstał w pracowni Q-arch z Krakowa. Kreo, jako pierwszy w stolicy Małopolski, zostanie oceniony pod względem zaawansowania technologicznego przez zespół certyfikujący WiredScore. Podczas certyfikacji zostaną przeanalizowane rozwiązania w odniesieniu do dwóch głównych kryteriów - technologii funkcjonalnych, mających wpływ na komfort użytkowania oraz bezpieczeństwo, a także fundamentów technicznych, takich jak łączność cyfrowa, zarządzanie i bezpieczeństwo cybernetyczne.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.