W Lubrzy powstaje energooszczędny Dom Kultury i Urząd Gminy

2017.02.15

Na budowie Domu Kultury i Urzędu Gminy w Lubrzy odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego. Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma Skanska, która realizuje kontrakt za około 6 mln zł.

Na budowie gminnego ośrodka kultury wraz z budynkiem administracyjnym Urzędu Gminy Lubrza praca przebiega zgodnie z harmonogramem. Pierwsze prace budowlane rozpoczęły się w listopadzie 2016 roku, a obecnie zakończona została większa część robót ziemnych. Trwają prace fundamentowe oraz murarskie poniżej poziomu 0.

Budynek Dom Kultury i Urząd Gminy będzie wyposażony w ciekawe systemy energooszczędne. Na dachu obiektu znajdzie się instalacja fotowoltaniczna.

Fotowoltaika, jako odnawialne źródło energii produkujące prąd, jest przyjazna środowisku. Zasada działania polega na tym, że ogniwa fotowoltaiczne, z których złożone są panele, zamieniają energię słoneczną w energię elektryczną. Dzięki tej instalacji zmniejszą się koszty związane z eksploatacją obiektu


- mówi Katarzyna Frontczak, kierownik budowy, Skanska.

W ramach kontraktu, Skanska, jako generalny wykonawca wybuduje 2-kondygnacyjny budynek o powierzchni użytkowej wynoszącej 1 300 metrów kwadratowych. Mieszkańcy gminy zyskają również salę widowiskową na 149 miejsc siedzących, bibliotekę, świetlicę, salę konferencyjną oraz pomieszczenia biurowe.

Nowy obiekt zostanie połączony z istniejącym budynkiem szkoły.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.