W Lublinie oddano do użytku biurowiec na potrzeby Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego


2023.04.26
Autor: Monika Kiereś
Zakończył się remont biurowca przy ulicy Diamentowej 4 w Lublinie, w którym po oddaniu do użytku funkcjonował będzie Lubelskie Urząd Celno-Skarbowy. W jednym miejscu pracowało będzie prawie 270 pracowników.

W oddanym 24 kwietnia budynku biurowym pracowało będzie blisko 270 funkcjonariuszy i pracowników Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego, którzy dotychczas byli rozproszeni po kilku lokalizacjach w mieście. Wyremontowany biurowiec o powierzchni 3 309 metrów kwadratowych dysponuje 96 pomieszczeniami.

Celem inwestycji przy Diamentowej 4 była poprawa warunków pracy oraz likwidacja kosztów wynajmu powierzchni przez Izbę Administracji Skarbowej - około 1,6 mln zł rocznie. W 2018 roku podjęta została decyzja o kupnie nieruchomości, na której znajdował się budynek. Trzy lata później rozpoczęto realizację inwestycji, w ramach której obiekt zmodernizowano i zaadaptowano na potrzeby Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego.

Wykonawca prac miał za zadanie m.in. zmienić układ funkcjonalny biurowca (nowy podział pomieszczeń), zamontować windy, przebudować klatkę główną schodową, a także docieplić budynek wraz z wymianą stolarki okiennej i drzwiowej. W nowym biurowcu KAS powstała sala do ćwiczeń z zakresu taktyki i techniki interwencji dla funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.