Uniwersytet Medyczny w Lublinie z inwestycją za ponad 27 mln zł

2015.07.16

Do grudnia 2017 roku, firma Skanska wybuduje Zintegrowane Interdyscyplinarne Centrum Symulacji Medycznej w Lublinie. Zleceniodawcą jest Uniwersytet Medyczny, który podpisał umowę z wykonawcą opiewającą na ponad 27,3 mln zł netto.

Zintegrowane Interdyscyplinarne Centrum Symulacji Medycznej będzie 6-kondygnacyjnym budynkiem z jedną kondygnacją podziemną. Obiekt dysponował będzie powierzchnią użytkową wynoszącą 3 723 mkw., i kubaturą 44 635 m sześć. W centrum realizowane będą nowatorskie formy kształcenia, które wykorzystywać będą fantomy do symulacji procedur medycznych i ratowniczych.

W budynku znajdą się m.in. sala operacyjna, symulator ambulansu ze sterownią, dwie sale dla oddziału intensywnej terapii i prosektorium, pracownie symulacji pielęgniarskich, położniczych oraz pediatrycznych. Skanska wykona również pracownie symulacji ALS/BLS, która posłuży przyszłym studentom do ćwiczeń związanych z Zaawansowanymi Podstawowymi Zabiegami Resuscytacyjnymi. Powstanie pomieszczenie, gdzie zdawane będą Egzaminy Sprawdzające Całość Umiejętności Klinicznych, tzw. OSCE.

W ramach inwestycji wybudowana zostanie również pracownia Podstawowych Umiejętności Klinicznych, tzw. PUK oraz nowoczesna sala konferencyjna na 268 miejsc wraz z pomieszczeniami wypoczynkowymi dla pacjentów oraz pokojami dydaktycznymi dla pracowników Centrum.

Nowością dla studentów będzie sala, w której będzie można ćwiczyć akcje ratunkowe w sytuacjach odzwierciedlających wypadki drogowe.

Inwestycja uzupełni istniejący Campusu Uniwersytetu Medycznego, położony na działce przy ulicy Chodźki, w bezpośrednim sąsiedztwie Collegium Pharmaceuticum.

Elewację wykonamy w jasnoszarej kolorystyce z ciemnoszarymi oknami umieszczonymi w podłużnych obramieniach. Warstwę elewacyjną stanowić będzie tynk organiczny w kolorze i fakturze betonu architektonicznego, zaś fragmenty ścian w parterze zostaną przeszklone. Dominujący materiał nowopowstającego obiektu to beton oraz szkło. Przeszklenia stanowić będą blisko 31% ściany północnej oraz ponad 23% ściany zachodniej. Będzie to łącznie ok 240 okien.


- komentuje Andrzej Chimiuk, p.o. Kierownika Projektów, Skanska.

Projekt architektoniczny powstał w Pracowni Architektonicznej 1997 Sp. z o.o. z Poznania. Centrum zostanie w całości przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Budynek zostanie oddany do użytku w grudniu 2017 roku.

Źródło: Urbanity.pl

Inne wiadomości o Zintegrowane Interdyscyplinarne Centrum Symulacji Medycznej, Skanska, Pracownia Architektoniczna 1997

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.