Przygotowania do realizacji nowoczesnego biurowca w Lublinie


2015.07.28
Autor: Kurier Lubelski
Firma Budimex ogrodziła teren, znajdujący się przy ulicy Wieniawskiej 15 w Lublinie, na której powstanie nowoczesny biurowiec o powierzchni około 35 tys. mkw. Budynek zostanie oddany do użytku do końca września 2017 roku. Inwestorem jest firma Orion.

W związku z budową biurowca, od minionej soboty, uległ zmianie ruch w centrum Lublina. Zamknięta dla ruchu na całym odcinku jest ulica Karskiego, od ulicy Spokojnej do ulicy Wieniawskiej, do której dojazd od strony Ewangelickiej i I Armii Wojska Polskiego będzie możliwy przez ulicę de Tramecourta.

W pierwszej kolejności ogrodzony został teren przy ulicy Wieniawskiej 15, a następnie firma Budimex, przystąpi do usuwania kolizji z siecią podziemną.

Biurowiec firmy Orion zaoferuje około 35 tys. metrów kwadratowych, z czego około 21 tys. mkw. przeznaczone zostanie pod nowoczesne pomieszczenia biurowe. Docelową wysokość, budynek osiągnie od strony ulicy Karskiego i Wieniawskiej, gdzie będzie miał siedem kondygnacji. Od strony ulicy pokojnej i de Tramecourta będzie miał cztery kondygnacje.

Pod obiektem znajdzie się 3-kondygnacyjna hala garażowa dla około 300 aut. Oddanie do użytku biurowca planowane jest na wrzesień 2017 roku.

W budynku swoje biura o powierzchni około 14 tys. mkw. będzie wynajmował magistrat, za co urzędnicy przez pierwsze dwa lata będą płacić niecałe 50 zł brutto za mkw. Później stawka wzrośnie do 52 zł za mkw.

Podpisana umowa dzierżawy pomiędzy firmą Orion, a magistratem daje możliwość wykupienia budynku przez magistrat po dwóch latach dzierżawy.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.