Oficjalnie rozpoczęła się budowa biurowca w Lublinie

2015.11.09

Na dobre ruszyła budowa biurowca, który powstanie na działce przy ulicy Wieniawskiej w Lublinie. W niecałe dwa lata, budynek stanie się nową siedzibą Urzędu Miasta. Inwestorem jest lubelskie przedsiębiorstwo Orion.

3 listopada br., jak poinformował inwestor projektu, pozwolenie na budowę uprawomocniło się i budowa mogła oficjalnie ruszyć. Właścicielem działki przy ulicy Wieniawskiej jest przedsiębiorstwo Orion, które związało się umową z miastem, że we wrześniu 2017 roku biurowiec zostanie oddany do użytku. Początkowo pomieszczenia biurowe będą wynajmowane przez urząd za 40 zł za mkw., a po dwóch latach będzie możliwość ich wykupienia. Miejscy urzędnicy zajmą w obiekcie 14 tys. mkw.

Wiosną przyszłego roku, gotowe mają być kondygnacje podziemne, a w maju biurowiec zacznie wychodzić ponad ziemię. Część podziemna obiektu zostanie zagospodarowana pod parking samochodowy oraz miejsca na rowery. Budynek będzie miał od czterech do siedmiu kondygnacji naziemnych. Generalnym wykonawcą inwestycji została spółka Budimex.

W nowym biurowcu urząd miasta skupiłby w jednym miejscu komórki urzędu rozproszone w 26 lokalizacjach.

Źródło: Dziennik Wschodni

Inne wiadomości o Spokojna 2, Budimex, Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe Orion

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.