Miała być największa galeria we wschodniej Polsce, będzie park handlowy


2020.10.02
Autor: Urbanity.pl
W Lublinie wybudowany ma zostać park handlowy Węglin Retail Park, który zlokalizowany będzie pomiędzy ulicami Jana Pawła II, Al. Kraśnicką oraz Gęsią.

Pierwsze informacje o budowie parku handlowego w rejonie ulic Jana Pawła II, Gęsiej i al. Kraśnickiej w Lublinie pojawiły się prawie dekadę temu. Pierwsze koncepcje pokazywały, że powstać ma budynek handlowo-usługowy o nazwie Ilumina Park, który zaoferuje łącznie 55 000 metrów kwadratowych powierzchni do wynajęcia wraz z dwoma hipermarketami – spożywczym i budowlanym. Miała to być największa galeria handlowa we wschodniej Polsce.

Właścicielem terenu jest firma Interbud, która podzieliła działkę i na jej poszczególnych częściach powstały Selgros, markety Bricoman Agata Mable i Decathlon, McDonald’s, stacja paliw oraz biurowiec z pasażem handlowym. W realizacji jest budowa drugiego biurowca.

Interbud zapowiedział, że na działce powstanie również park handlowy. Teraz powołana została do tego spółka Węglin Retail Park, której zadaniem jest przygotowanie projektu inwestycyjnego Retail Parku wraz z jego komercjalizacją.

Nowy park handlowy w Lublinie wybudowany zostanie pomiędzy ulicami Jana Pawła II, Al. Kraśnicką oraz Gęsią, na terenie o powierzchni prawie 28 000 mkw.

Szczegóły inwestycji nie są jeszcze znane.

Komentarze


 • Ehhh
  Gość
  2020-10-03 15:43:52
  Kolejna galeria i wszędzie to samo... Specjaliści piszą ze ludzi jest 40% mnie j w kazdej galeri w Polsce a oni budują... Budują na papierze tam nic nie powstanie a jak będzie to tylko drogi rosmman, ccc, i nne badziewia
  Ehh

 • Nk
  Gość
  2020-10-04 04:19:54
  Noi bardzo dobrze. Dzieki galeriom pięknieje krajobraz. Powstają nowe miejsca pracy. Mamy duży wybór towarów w atrakcyjnych cenach. Gdyby nie ogromne sklepy przepłacali byśmy u naszych chandlarzy kupując szmaty.

 • Lubelak
  Gość
  2020-10-04 07:44:12
  Bo w Lublinie wieżowce tylko poziome!

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.