Dobiega końca budowa nowego Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie

2015.07.03

Pod koniec wakacji rozpocznie się przeprowadzka urzędników do pierwszego z budynków nowej siedziby Urzędu Marszałkowskiego i Lubelskiego Centrum Konferencyjnego. Kompleks znajduje się na działce u zbiegu alei Racławickich i ulicy Grottgera.

Na terenie nowej siedziby Urzędu Marszałkowskiego i Lubelskiego Centrum Konferencyjnego trwają już prace wykończeniowe, głównie wewnątrz kompleksu. W lipcu rozpocząć się mają odbiory pierwszego z budynków, a trzy tygodnie później oddany ma zostać obiekt Lubelskiego Centrum Konferencyjnego, gdzie trwają prace m.in. przy montażu parkietu i wykańczaniu wnętrz sal konferencyjnych.

Lubelskie Centrum Konferencyjne to 9-kondygnacyjny budynek, z czego trzy kondygnacje znajdują się pod ziemią. Powierzchnia całkowita wynosi 9,8 tys. mkw., z czego 5,1 tys. mkw. to powierzchnia użytkowa. Z kolei nowa siedziba Urzędu Marszałkowskiego ma powierzchnię całkowitą wynoszącą 18,3 tys. mkw. Powierzchnia użytkowa również 9-kondygnacyjnego obiektu wynosi 12,8 tys. mkw. Hala garażowa pomieści 186 samochodów.

Według pierwotnego harmonogramu, realizacja LCK miała zakończyć się w kwietniu br., a nowej siedziby urzędu w maju. Pomimo opóźnień, przeprowadzka urzędników rozpocznie się pod koniec wakacji. Generalnym wykonawcą jest firma Budimex.

W nowym miejscu pracy pracować będzie około 700 urzędników, którzy do tej pory mieścili się w budynkach przy ulicy Spokojnej i Lubomelskiej oraz w Departamencie Polityki Regionalnej przy ulicy Stefczyka.

Źródło: Dziennik Wschodni

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.