Zakończyła się budowa Centrum Sportów Wodnych w Chełmie

2016.10.18

Gotowy jest chełmski aquapark, którego za 33 mln zł brutto wybudowała na zlecenie Spółki Chełmski Park Wodny i Targowiska Miejskie firma Skanska. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, pierwsze osoby będą mogły skorzystać z kompleksu w listopadzie br.

Centrum Sportów Wodnych w Chełmie to 3-kondygnacyjny obiekt, w którym znajdują się cztery nowoczesne baseny - rekreacyjny, pływacki, do nauki pływania oraz brodzik dla dzieci. Basen pływacki to 6 torów, nad którymi znajduje się aqua cross w postaci linowego toru przeszkód.

W kompleksie będzie można skorzystać z czterech zjeżdżalni - dwie zewnętrzne i dwie wewnętrzne. Najdłuższa z nich ma 85,5 m długości. Dodatkowo Centrum Sportów Wodnych oferuje boiska do squash'a, tory bowlingu, kręgielnie, siłownię, ściankę wspinaczkową, restauracje oraz lokale komercyjne.

Obiekt będzie otwarty przez 16 godzin na dobę. Jednorazowo będzie mogło z niego korzystać do około 430 osób.

W ramach projektu Skanska wykonała również kilka rodzajów saun: parową, ziołowe, typu ruska bania, a także grotę natryskową i grotę śnieżną, hall główny saunowy, w którym znajduje się graffiti i ciepłe ławy.

Powierzchnia całkowita kompleksu to 7 138 mkw.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.