Nowe hale w miejsce Jarmarku Europa

2007.06.25

Podłódzkie i podwarszawskie centra targowe rozbudowują się na potęgę, aby stworzyć powierzchnie handlowe dla kupców z likwidowanego Jarmarku Europa na Stadionie Dziesięciolecia - czytamy w Gazecie Wyborczej.

Walka trwa o 4 tys. osób, które handlują na stadionie. Handlarze muszą zniknąć, bo na miejscu Jarmarku Europa ma powstać Stadion Narodowy. Jak mówi dyrektor Centrum Targowego "Ptak" w Rzgowie, zapotrzebowanie na powierzchnie handlowe ogromnie wzrosło, od momentu gdy ogłoszono, że mamy Euro 2012. Wiele osób, które dotychczas sprzedawało na stadionie juz sie przeniosło a wielu czeka na nowe miejsca.

W Rzgowie ruszyła budowa nowego pasażu handlowego na 10 tys. m kw. W środku powstanie około 300 sklepów. Ptak inwestuje też w zupełnie nowe centrum - Promenadę Handlową. Na ponad 30 ha zostanie oddane 150 tys. m kw. powierzchni handlowej. Początek prac budowlanych został wyznaczony na grudzień, mając trwać rok.

Za miesiąc mają się także rozpocząć prace na nowym centrum Orzeł w Rzgowie na 150 sklepów. Podobno zainteresowanie miejscem w centrum jest ogromne. O pozwolenie na postawienie dwóch nowych hal stara się też Maximus z Nadarzyna. 100 tys. m kw. powierzchni handlowej na 24 ha nie wystarcza. Chętnych jest więcej niż miejsca.

Źródło: Gazeta Wyborcza

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.