Zgoda konserwatora na rozbiórkę kamienicy przy Kilińskiego w Łodzi


2022.11.09
Autor: Piotr Maślak
Miasto Łódź czekało 1,5 roku na zgodę wojewódzkiego konserwatora zabytków na wydanie zgody na rozbiórkę kamienicy przy Kilińskiego 49, w której częściowo zawaliły się stropy. Obiekt wstrzymał komunikację miejską na ul. Kilińskiego, od ul. Narutowicza do ul. Franciszkańskiej.

Wpis do rejestru zabytków uniemożliwiał rozbiórkę częściowo zawalonej kamienicy przy ulicy Kilińskiego 49. Zły stan techniczny obiektu sprawił, że wstrzymana została komunikacja miejska na ul. Kilińskiego, od ul. Narutowicza do ul. Franciszkańskiej. Od prawie 1,5 roku miasto czekało na zgodę wojewódzkiego konserwatora, dzięki której można by było rozebrać kamienicę.

Ostatecznie konserwator wydał zgodę na rozbiórkę, a dokumenty w tej sprawie trafiły 8 listopada do magistratu. Teraz miasto czeka jeszcze na potwierdzenie nadzoru budowlanego i może rozpocząć poszukiwania wykonawcy rozbiórki kamienicy przy Kilińskiego 49.

Rozbiórka kamienicy pozwoli na przywrócenie komunikacji miejskiej na ul. Kilińskiego, od ul. Narutowicza do ul. Franciszkańskiej.

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.