Wynajmij biuro w budynku dawnego kantoru Izraela Poznańskiego w Łodzi

2021.11.12

Wzniesiony w 1885 roku budynek dawnego kantoru Izraela Poznańskiego, który znajduje się pomiędzy bramą fabryczną a pałacem Poznańskiego, przejdzie remont, który dostosuje jego infrastrukturę biurową zgodną dla obiektów XXI wieku.

Pojawiły się rusztowania na jednym z budynków Izraela Poznańskiego, zlokalizowanego tuż za bramą wiodącą na teren Manufaktury od strony ulicy Ogrodowej. Stary kantor wzniesiony pod koniec XIX wieku nadal pozostanie budynkiem biurowym, jednak w standardzie obecnych biurowców.

W obiekcie stworzone mają zostać prestiżowe powierzchnie biurowe z infrastrukturą na najwyższym poziomie. Z zewnątrz dokonane zostaną jedynie konieczne prace renowacyjne. Większość robót prowadzona będzie w środku. W parterze zaplanowano lokale usługowe z myślą np. o gastronomii lub galerii sztuki. Stary kantor zostanie nadbudowany o jedną kondygnację, gdzie mieściła się będzie przestrzeń biurowa, a także taras widokowy.

Łącznie w budynku Izraela Poznańskiego znajdzie się około 2 000 mkw. przestrzeni biurowej do wynajęcia. Inwestycja za metamorfozą której odpowiada firma Max Welt, zostanie oddana do użytku na przełomie 2022/2023 roku.

Trzykondygnacyjny budynek dawnego kantoru utrzymany jest w stylu eklektycznym. Na parterze zachowały się autentyczne wnętrza biurowe.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.