Włókiennicza w Łodzi zmieni się nie do poznania

2021.03.26

Szybciej niż planowano rozpoczął się remont ulicy Włókienniczej w Łodzi, która zmieni się w podwórzec miejski.

Ulica Włókiennicza w Łodzi zmieni się nie do poznania. W ramach prowadzonych prac budowlanych pojawi się nowa nawierzchnia, zieleń, ławki czy stojaki rowerowe. Pojawi się także park kieszonkowy o powierzchni 5 000 mkw.

Park kieszonkowy mieścił się będzie przy ulicy Włókienniczej 19 i stanowił będzie przyjazną przestrzeń miejską z zielenią i placem zabaw. Południowa strona ulicy zyska krzewy i byliny, natomiast po północnej pojawią się nowe drzewa. W ramach inwestycji wyremontowana i naprawiona zostanie kanalizacja, sieć wodna i gazowa, a także wykonana zostanie sieć grzewcza dla kamienic. Na ulicy pojawi się również nowa infrastruktura oświetleniowa.

Miłośnicy jednośladów będą mieli do dyspozycji 20 stojaków, a spacerowicze będą mogli usiąść na jednej z 34 ławek ulicznych oraz 9 betonowych. Aby zadbać o komfort pieszych oraz rowerzystów, od fasad budynków po obu stronach ulicy zostanie wyznaczony specjalny pas o szerokości 1,5 metra, po którym poruszać będą się tylko przechodnie.

Włókiennicza będzie miała ograniczony ruch samochodowy. Będzie to jednokierunkowa ulica z ruchem w stronę ul. Kilińskiego. Zachowana zostanie fontanna przedstawiająca „Kochanków z ulicy Kamiennej".

Wykonawca inwestycji konsorcjum firm: „JAGEZ” Firma Transportowo-Usługowa Zdzisław Jagiełło ; Biuro Usług Inwestycyjnych Robert Wojciechowski

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze


  • Wykonawca
    Gość
    2021-03-26 22:40:51
    Co za idiota planuje najpierw remont elewacji i budynków a później wpuszcza firmę od dróg. Na tej ulicy jeden wielki bałagan. Firmy remontujące kamienice bez dojazdu bo ktoś uważa za sukces to wpuszczenie firmy od dróg pół roku wcześniej .PARANOJA

Odpowiedz

Komentujesz jako gość.