Włókiennicza to wizytówka łódzkiej rewitalizacji za prawie 100 mln zł

2022.05.12

Jedna z najbardziej zaniedbanych ulic w łódzkim Śródmieściu znowu zachwyca. Gotowych jest już dziewięć kamienic, a w trakcie remontu są cztery.

Do użytku oddanych zostało dziewięć kamienic przy ulicy Włókienniczej w Łodzi, w których znalazło się 156 mieszkań, 25 lokali użytkowych, 5 pracowni dla artystów, przedszkole i 2 placówki opiekuńczo-wychowawcze. W tym roku kolejne będą kolejne budynki pod numerami 2, 15, 22 i 11. Prowadzone są również prace w ulicy Włókienniczej na odcinku od pasażu Hilarego Majewskiego do ulicy Kilińskiego.

W przebudowie pozostają dwie perły, czyli willa Hilarego Majewskiego oraz dawny dom Moryca Tauberga pod numerem 22. Gruntownie odnowiony zostanie budynek przy Włókienniczej 2, w którym zaplanowano 21 mieszkań komunalnych oraz 4 lokale usługowe. Kamienica będzie podłączona do centralnego ogrzewania. Trwają także intensywne prace przy ulicy Włókienniczej 11 - w lokalach naprawiane są tynki, wymieniane podłogi, renowacji poddano boazerie i stolarkę okienną. Mieszczące się na posesji dwa budynki gospodarcze zostaną rozebrane.

Z kolei w budynku mieszczącym się przy Włókienniczej 15, który zostanie całkowicie odnowiony i podłączony do centralnego ogrzewania, mieścić się będzie 12 mieszkań w pełni wyposażonych. Gruntownemu remontowi zostanie poddana cała instalacja. W kamienicy znajdą się dwa lokale usługowe. Obecnie wykonawca stawia w kamienicy ściany działowe, kładzione są nowe sufity i podłogi. Do zrobienia została tam jeszcze elewacja północna kamienicy, wykonanie przyłącza gazowego i końcowe zagospodarowanie terenu.

Intensywne prace widoczne są również pod adresem Włókiennicza 22, gdzie trwają prace przy ścianach działowych, układana jest glazura w piwnicach, kuchniach i aneksach kuchennych, malowane są ściany, trwają prace instalacyjne. Zmiany widoczne są również na klatce schodowej oraz komórkach lokatorskich. W najbliższych dniach robotnicy rozpoczną renowację mieszkań na poddaszu. Łącznie w budynku powstanie 29 mieszkań komunalnych.

Wartość remontu wszystkich kamienic przy Włókienniczej to prawie 100 mln zł.

Źródło: Urbanity.pl

Komentarze

Brak wpisów.

Napisz komentarz

Komentujesz jako gość.